Sony, PlayStation 5 İçin Yeni Sistem Güncellemesini Yayınladı

Sony, PlayStation 5 İçin Yeni Sistem Güncellemesini Yayınladı

Sony, yeni nesil konsolu PlayStation 5'i geçen yıl piyasaya sürdü ve PS5 tedarik sıkıntısı baş ağrıtmaya devam ederken, yeni nesil konsol tedarik sorunu olmasına rağmen kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılandı.

PS5'in PS4'e kıyasla SSD'si kesinlikle performansta çok önemli bir devrim yarattı. Her ne kadar donanım yeni olsa da her zaman iyileştirmeye yer vardır ve geçmişte PlayStation 3 ve PlayStation 4'te olduğu gibi Sony, PS5'te ve performansında ince ayar yapmaya devam etmek için düzenli olarak güncellemeler yayınlamaya devam ediyor.

PlayStation 5

Yeni PlayStation 5 Güncellemesinin Boyutu Ne Kadar?

PS5 kullanıcılarının indirmesi için şimdi yaklaşık 902MB boyutunda yeni bir ürün yazılımı güncellemesi mevcut. PS5 güncellemesi 21.01-03.21.00, sistem performansını iyileştirmenin ötesinde pek bir şey yapmıyor gibi görünüyor, ancak PS5'in çevrimiçi özelliklerini kullanmayı umut edenler için yine de gerekli bir indirme olacak. Neyse ki güncelleme oldukça küçük, bu nedenle indirmesi uzun sürmeyecektir.

Yayınlanan bu yeni güncelleme aslında o kadar da gösterişli sayılmaz. Ancak yine de bunun gibi güncellemeler, konsolları güncel tutmak için oldukça önemlidir. Büyük bir ihtimalle Sony'nin gelecek için planladığı daha büyük güncellemeleri var.

PlayStation 5'e Tema Özelliği Geliyor Mu?

Hayranların en çok istediği özelliklerden biri, kullanıcı arayüzü temalarının eklenmesidir. PlayStation 4 kullanıcıları, oyunlardan, promosyonlardan kazandıkları veya PlayStation Store'dan satın aldıkları çeşitli temaları uygulayarak konsollarının arka planlarını ve ses efektlerini özelleştirebilirler. PS4'te bir süredir oyun oynayan birinin koleksiyonunda muhtemelen birkaç arka plan teması vardır ve bunları PlayStation 5'te kullanmak isteyebilir. Ancak üzülerek söylemeliyim ki, PlayStation 5'e özel henüz özel bir tema yayınlanmadı.

Önümüzdeki aylarda ve yıllarda çok daha fazla PS5 sistem güncellemesi olacak, bu nedenle hayranların temalar için bir süre beklemesi gerekse bile, sabırsızlıkla bekleyecek çok sayıda başka yeni özellik de olacak.