Sony, E3 2017 Konferansında Döktürecek!

Sony, E3 2017 Konferansında Döktürecek!

13-15 Haziran arasında Los Angeles Convention Center’de gerçekleşecek olan E3 2017’ye yaklaşık 1 ay süre kaldı. Oyun dünyasının en büyük yapımcılarından bazılarının, basın konferansları hakkındaki bilgileri şimdiden gelmeye başladı. Bu yıl ilk defa E3, herkese açık olacak. E3’ü organize eden ESA şirketi, 15.000 bileti şatışa sundu.

Bu haberimde sizlere, E3’te Sony’nin duyurması beklenen başlıca oyunları ve şirketlerin basın konferanslarının tarihlerini yazacağım.

Duyurulması Beklenen Oyunlar

 • Naughty Dog’un yapımcılığını üstlendiği Uncharted serisi, serinin son bölümü “Uncharted 4: A Thieves End”de bitmiyor. Chloe ve Nadine, diğer bir heyecan verici maceraya -Uncharted: The Lost Legacy- çıkıyorlar.
 • Ellie ve Joel’in yolculuğu, tüm denizlere uzanıyor ve The Last of Us Part II’nin çıkma zamanı artık geldi.
 • Bend Studios’un kıyamet sonrası hayatta kalma-zombi oyunu olan Days Gone, bu tarz oyunları sevenler için iyi bir işaret ve Naughty Dog’un yarattığı şeyi, başarıyla devam ettireceğine şüphemiz yok.
 • Kratos’un geri döndüğünü unutmayalım ve bu sefer hiçbir gücün onu kurtaramayacağı bir durumda, Savaş Tanrısı gücünün bile…
 • Hideo Kojimas’ın alışılagelmişin dışında oyun yaratma tarzı, her oyuncunun seveceği türden. Metal Gear Solid’in yükselişi, Death Stranding’in bu yeni dünyasında ve her konuda Kojima’nın hayal gücünün paha biçilemez olduğunu kanıtladı.

Heavy Rain ve Beyond: Two Souls’un yaratıcı ekibi, günlük görevlerinde yaptıkları şeylerden daha fazla haberdar olan “Android”leri içeren Detroit: Become Human adında, yeni bir “neo-noir” gerilim türünde bir video oyunu yayınlayacak.

Spider-Man

Mahallemizin dostu Spider-Man’ı da unutmadık tabiki. Ratchet&Clank’in de arkasında olan Insomniac Games, kendi adına çıkardıkları ilk oyunu yapmış olacaklar. Gelecek olan Spider-Man oyununun, yeni bir “Direniş” oyunu tarzında olduğuna dair söylentiler olduğundan, Spider-Man oyunu için fazla heyecanlanmamak en iyisi. Yeniden bir yapım mı olacak? Yoksa insanlık ve Chimera topluluğu arasındaki hikayeye mi devam edilecek? Merak konusu.

Bu yıl E3’te, Sony için oldukça heyecan verici bir basın konferansı olacak. Hepimiz, yeni gelecek haberler için heyecanlıyız.

E3 Basın Konferansı, Günü ve Zamanı

Şu anda sadece Microsoft, Sony, Bethesda ve EA, E3 2017 için planlarını duyurdu. Ubisoft’un da geçtiğimiz senelerdeki gibi 12 Haziran günü, öğleden önce konferansta yer alacağını düşünüyoruz.

10 Haziran Cumartesi

 • Electronic Arts    8 PM GMT (Türkiye Saati ile 22:00)

11 Haziran Pazar

 • Microsoft    10 PM GMT (Türkiye Saati ile 00:00)
 • Bethesda    Henüz bir zaman belirtilmedi

12 Haziran Pazartesi

 • The PC Gaming Show  6 PM GMT  (Türkiye Saati ile 20:00)
 • Ubisoft                        Öğleden önce (Geçen seneki zamana göre)
 • Sony                           2 AM GMT (Türkiye Saati ile 04:00)