Sony, Bluepoint Games'i Satın Aldı Söylentisi

Sony, Bluepoint Games'i Satın Aldı Söylentisi

Gravity Rush, Shadow of the Colossus ve Demon's Souls gibi oyunların yeniden yapımlarını üstlenen ve neredeyse Sony'nin ikinci stüdyosu konumunda bulunan Bluepoint Games için ortaya yeni bir söylenti çıktı. Çıkan söylentiye göre

, Bluepoint Games'i satın aldı.

Aslında bu söylenti yeni değil. Geçtiğimiz yıl buna benzer yeni bir söylenti çıkmış ancak herhangi bir resmiyet kazanmamıştı.

Sony PlayStation

Geçen hafta PlayStation Studios, Housemarque ve Nixxes gibi birkaç stüdyo alımını resmi olarak duyurmuştu. Şimdi ise PlayStation Japan'ın resmi Twitter hesabı başka bir satın alma duyurusunun ekran görüntüsünü yanlışlıkla sızdırmış.

PlayStation Japan tarafından sızdırılan bir ekran görüntüsü Twitter kullanıcısı Nibel tarafından açığa çıktı.

Sony, State of Play Etkinliğinde Duyuruyu Yapabilir

Peki satın alma gerçekten oluyor mu? Yoksa PlayStation Japan tarafından yayınlanan bu görüntü sadece bir hatadan mı ibaret? Bu soruların cevabını, oyun sektöründe güvenilir biri olan bilinen Shpeshal Nick/Ed cevapladı. Shpeshal Nick, Bluepoint Games'in aslında satın alındığını ​​ve duyurunun Sony'nin bir sonraki State of Play gösterisinde yapılacağını söyledi.

Sony'nin bu hafta, muhtemelen 8 Temmuz'da bir gösteri (State of Play başlığı veya başka bir isim altında) planladığına dair söylentiler bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Umarız Bluepoint haberi bu gösterim sırasında ortaya resmi olacak çıkacaktır.

Ayrıca Bluepoint Games satın alımının neden Housemarque ve Nixxes haberleriyle birlikte duyurulmadığı da merak edilen sorular arasında yer alıyor. Sanırım bu soruların cevaplarını ilerleyen günlerde alacağız.