Skull and Bones İçin Şimdiden 120 Milyon Dolar Harcandı

Skull and Bones İçin Şimdiden 120 Milyon Dolar Harcandı

Skull and Bones'da neler oluyor? Bu, Ubisoft'un çıkış takvimini her güncellediğinde ve kaçınılmaz olarak gizemli korsan oyunlarını bir kez daha geciktirdiğinde ortaya çıkan bir soru. Tabii ki, Ubisoft bize her zaman geliştirmenin iyi ilerlediğini garanti ediyor, ancak

Kotaku'dan

gelen yeni bir rapora göre durum pek de öyle değil. Skull and Bones bu noktada sekiz yıldan fazla bir süredir geliştiriliyor ve Ubisoft'un gemisi her zamankinden daha yönsüz gibi görünüyor.

Skull and Bones Geliştirme Aşamasında Sorunlar Yaşıyor

Tahmin edebileceğiniz gibi, Skull and Bones'un 2013 yılında Black Flag Infinite adı altında Assassin's Creed VI: Black Flag spinoff'u olarak hayata başladığı bildirildi. Buradaki fikir, Black Flag için halihazırda geliştirilmiş olan teknoloji Ubisoft Singapore'u, hızlı geri dönüşlü bir program doldurma oyunu oluşturmak için yeniden kullanmaktı. Ne yazık ki, yeni konsolların ve teknolojinin ortaya çıkışı ve genişleyen hırslar bu orijinal planları suya düşürdü.

Son sekiz yılda Skull and Bones'un defalarca yeniden başlatıldığı söyleniyor - Rare Entertainment'ın Sea of ​​Thieves oyununa benzer bir korsan MMO olarak başlayan Skull and Bones, daha sonra oturum tabanlı çok oyunculu bir oyuna, ardından bir hayatta kalma macerasına dönüştü ve görünüşe göre, oyun üzerinde çalışan hiç kimse oyunun şu anda ne olduğunu gerçekten bilmiyor. Oyunun geliştiricilerinden biri, Skull and Bones'u Ubisoft'un Anthem versiyonu olarak tanımlamak için Kotaku'ya röportaj verdi. Oyunun bu küçük dilimleri iyi görünebilir, ancak temel mekanik ve içerik henüz hazır değil.

Skull and Bones

Skull and Bones İçin 120 Milyon Dolar Bütçe Ayrılmış

Skull and Bones'un Ubisoft'a zaten 120 milyon dolara mal olduğu ve 2019 itibariyle oyun üzerinde 400'den fazla kişinin çalıştığı için bu fiyat etiketinin daha da artacağı bildiriliyor. Bu noktada, batık maliyet yanılgısı projeyi ayakta tutuyor gibi görünüyor. İlginç bir şekilde, Singapur hükümetiyle yapılan bir anlaşma da proje için yaşam desteği sağlıyor olabilir. Ubisoft Singapur'un cömert sübvansiyonlar aldığı bildiriliyor, ancak bunlar, Singapur'da yapılan orijinal bir IP üreten stüdyoya bağımlı. Ubisoft, Skull and Bones ekibinin Kotaku'nun raporunun belirli bir bölümünü gerçekten ele almadan veya reddetmeden çalışmalarından gurur duyduğunu söylüyor.

Tabii ki, bunun gibi herhangi bir rapora biraz şüpheci yaklaşmakta fayda var, ancak ayrıntılar çok makul geliyor. Skull and Bones'un bir süredir yön eksikliğinden muzdarip olduğu açık - asıl soru projenin ne zaman tamamlanacağı. Çıkan habere bakacak olursak oyun büyük bir çıkmazın içerisinde.

Skull and Bones PC, Xbox One ve PS4 için duyuruldu. Oyunun şu anda Ubisoft'un 31 Mart 2023'te sona erecek olan 2023 mali yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.