Shin Megami Tensei V Futsunushi Fragmanı Yayınlandı

Shin Megami Tensei V Futsunushi Fragmanı Yayınlandı

Bir Japon korku heyecan oyunu Shin Megami Tensei V için Futsunushi tanıtım fragmanı yayınlandı. Bu oyunu daha önceden duymayan oyun severler için kısa olarak oyunun hikayesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Nedir bu Shin Megami Tensei V? İşte detaylar..

Shin Megami Tensei V oyununda rolünü oynayacağımız kahramanımız Tokyo'da yaşayan Lise üçüncü sınıf bir öğrencidir. Jouin Akademisi'ne başlayan kahramanımız huzur dolu günler yaşamaktadır. Bir gün o ve arkadaşları okuldan eve dönerlerken Shinagawa İstasyonu'ndan geçmek isterler fakat yakınlarda bir cinayet işlendiğinden istasyon kapatılmıştır. O kargaşada karakterimiz arkadaşlarını kaybetmiştir ve onları bulmak için çevreyi gezinirken bir tünele gelir. Tünelde iken tünel çöker ve kahramanımız da bilincini kaybeder, uyandığında kendisini harap olmuş ve ıssız bir Tokyo'da bulur.

Hemen uyandığı sırada tuhaf bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Şeytan görünümlü bu yaratıktan kaçarken karşısında gizemli birisini bulur ve bu adam kahramanımıza "Ölmek istemiyorsan elimi tut!" diye seslenir. Gizemli adamın elini tuttuğunda bir anda göz kamaştırıcı bir ışık etrafı sarar ve bu ikili birleşerek "Nahobino" adında bir varlığa dönüşürler.

Shin Megami Tensei V Futsunushi Fragmanı

Oyunla ilgili yeni tanıtım fragmanı da ortaya çıktı. Kahramanımız, kendisini oyunda iblislerle tanrıların arasında süren bir savaşın içinde bulacaktır. Kendisi bu savaşta hangi rolü üstlenecek? 11 Kasım 2021 tarihinde Japonya'da çıkacak olan oyun 12 Kasım'da ise dünya çapında çıkışını gerçekleştirecek. Oyun şimdilik Nintendo Switch platformuna özel olarak yayınlanacak.