Saints Row Yeniden Başlatılıyor, Şubat 2022'de Gelecek

Saints Row Yeniden Başlatılıyor, Şubat 2022'de Gelecek

Saints Row Yeniden Başlatılıyor, Şubat 2022'de Gelecek.

Saints Row geri geliyor. Gamescom Açılış Gecesi Canlı yayını sırasında, Deep Silver ve Volition, uzun süredir devam eden açık dünya aksiyon serisinin tamamen yeniden başlatıldığı Saints Row'u duyurdu.

Başlık, kurgusal Santo Ileso şehrinde yeraltı saflarına tırmanan bir grup arkadaşın başlangıç hikayesi olarak geliyor. Şehirde dolaşan üç ana çete daha var, Los Panteros, The Idols ve Marshall, tıpkı yeni Azizler gibi güç için savaşıyorlar. Ortamı ve şehir oyuncularının keşfedeceğini anlatan Volition şunları söyledi:

Şimdiye kadar yaratılmış en büyük ve en iyi Saints Row oyun alanını deneyimleyin; Santo Ileso'nun benzersiz genişleyen dünyası, ateş ederken, araba kullanırken ve zirveye giderken kanat takarken, heyecan verici yan koşuşturmalar, suç girişimleri ve gişe rekorları kıran görevlerin vahşi, yaşamdan daha büyük bir kum havuzunun arka planıdır.

saints-row-yeniden-baslatiliyor-subat-2022de-gelecek.jpg

Geliştirici, oyuncuların ana karakterleri Boss'u yaratmalarına izin vermek için şimdiye kadarki en kapsamlı araçları vaat ederek, karakter özelleştirmesi de büyük bir şekilde geri döndü. Kooperatif oyun da geri dönüyor, ancak kaç oyuncu onaylanmadı.

Seriye dönüp baktığımızda, son ana girişi olan Saints Row IV, sekiz yıl önce çıktı ve oyuncu Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olurken ve süper güçler kazanırken bir uzaylı istilası açısını keşfetti. 2015'te piyasaya sürülen bağımsız bir genişleme olan Gat Out of Hell, ardından 2017'de bir spin-off aksiyon oyunu olan Agents of Mayhem geldi. Bu arada, Saints Row: The Third'ün remaster'ı geçen yıl çıktı.

Şimdi, evrenin geleceğinde yeniden başlatılmasıyla, dizinin nereye gideceği belli değil. Ya sonraki oyunların üst düzey komedi doğasını koruyabilir ya da orijinal iki oyunun topraklı çete savaşıyla ilgili hikayelerine geri dönebilir. Hatta belki de ikisinin karışımı.

Saints Row, 25 Şubat 2022'de PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 ve PlayStation 5'te çıkacak. PC sürümü, lansman sırasında Epic Games Store'a özel olacak.