Rockstar Games Ne Yapacağını Şaşırdı! GTA Trilogy Hataları Bitmek Bilmiyor!

Rockstar Games Ne Yapacağını Şaşırdı! GTA Trilogy Hataları Bitmek Bilmiyor!

Rockstar Games'ten gelen açıklama ile GTA Trilogy'deki hatalar için çalışma yapılıyor. Ancak diğer oyunlarda beklenen güncellemeler bir süre ertelenecek. GTA V Online kullanıcıları bir süredir yenilik bekliyordu. Ancak GTA Trilogy öncelikli oldu.

Rockstar Games'in geçtiğimiz haftalarda duyurduğu GTA Trilogy'le ilgili bazı gelişmeler yaşanıyor. Oyundaki hatalar kullanıcıların şikayeti ile ortaya çıkmıştı. Çeşitli düzenlemelerin yapılacak olmasından ötürü satışı kaldırılan oyunda geliştirmeler sürüyor. Ancak tüm bunlar olurken Rockstar Games'e ait diğer oyunlar bu durumdan etkilenmekte. Özellikle de GTA V Online ile ilgili güncellemelerin ertelendiği belirtiliyor. Bu gidişle beraber kullanıcılar daha çok bekleyecek. Çünkü GTA Trilogy'deki sorun henüz düzeltilebilmiş değil. Adım adım ilerleyen şirket, çeşitli hataları onarmak için gecesini gündüzüne katmak vaziyette. Yüksek fiyatının yanı sıra Remastered olmasıyla da dikkatleri üzerine çeken oyun ne zaman yayınlanacak merakla bekleniyor. GTA Trilogy, üç farklı GTA serisinin birleşimi olarak karşımıza çıktı. Daha kaliteli ve etkili grafiklerin yanı sıra oynanışta da bazı değişiklikler yapıldı. Fakat geliştirmenin tam anlamıyla sona ermediği ortaya çıktı.

GTA Trilogy Güncelleniyor

GTA Trilogy: The Definitive Edition oyunundaki güncellemeler devam etmekte. Normalde oyunun tamamen hazır olup şu an oyuncular tarafından oynanabilir olması gerekiyordu. Satışa sunulması beklenirken bir anda satıştan kaldırılması tepki çekti. Rockstar Games'in kendi içindeki seferberliği sürüyor. Tüm bu çabalara rağmen bir süredir çözüm sağlanabilmiş değil. Üstelik Rockstar Games'e ait diğer oyunların güncellemeleri de aksıyor. Birkaç oyundaki güncelleme süresi iyice uzayacağa benziyor. Ancak şirketin bir an önce sorunu çözmek için çalışmalara devam ettiğini de belirtelim.

gtatrilogys.jpg

GTA V Online Güncellemesi Ertelendi

GTA V'e düzenli olarak gelen güncellemeler bu sefer ertelenmişe benziyor. Şu ana kadar bitmesi beklenen pek çok güncellemenin ertelendiği gelişmesi kullanıcıların hoşuna gitmedi. Çünkü düzenli olarak geliştirildiği için kullanıcıların beklentileri de bu yönde. Ancak görülen o ki bir süre daha oyunla ilgili yenilik gelmeyecek. Üstelik güncellemesi ertelenen tek oyun GTA V değil.

Red Dead Online Oyunu da Beklemede

GTA V'in yanı sıra Red Dead Online'de bekleyiş sürüyor. Şirketin açıkladığı güncelleme tarihlerinin geçersiz olacağı vurgulandı. Şirketteki planlar aksayınca işler iyice karıştı. Ancak GTA Trilogy yeni çıktığı için bir süre hataların düzeltilmesi ile uğraşılacak. Bu süre zarfında diğer oyunlar güncellemeden ayrı kalsa bile kullanıcılar bir süre sorun etmeyecektir. Şirket dışarıdan çalışan almak zorunda kaldı. GTA Trilogy için ayrı bir ekip daha kuruldu iddiaları geldi. En kısa sürede oyunun tekrardan aktif olup kullanıcılara sunulması bekleniyor. Aksi halde sıkıntı gittikçe şirketin itibarına doğru yansıyacak.