Rockstar Games, GTA V'teki Açığı Kullanan Oyuncuların Hesaplarını Sıfırladı

Rockstar Games, GTA V'teki Açığı Kullanan Oyuncuların Hesaplarını Sıfırladı

GTA V'in aldığı yeni güncellemenin sonrasında oyunda ortaya çıkan açıklardan faydalanan oyuncular, hesaplarının sıfırlandığı bildirisi ile şok oldular.

Oyun dünyasına 2013 yılında giriş yapmış olmasına karşın günümüzde de popülerliğini sürdüren Grand Theft Auto V, özellikle online oyun severlerin gözdesi olarak hayatını sürdürüyor. Fakat oyundaki bazı açıklar ve bu açıklardan faydalanan oyuncular da varlığını sürdürüyor.

Geçtiğimiz ay Los Santos Summer Special güncellemesini alan oyun, güncelleme sonrasında açıklar getirmiş oldu. Tabi bu açığı fark eden oyuncular da bu açıktan faydalandı. Açıktan faydalanan oyuncular daha fazla para kazanabiliyorlardı. Fakat Rockstar Games, büyük bir hamle yaptı ve bu açıktan yararlanan ve kendi hesaplarına hak etmediği paraları aktaran oyuncuları cezalandırmış oldu.

Yeni güncellemenin sebebiyet verdiği açık ile birkaç dakika içinde yüksek miktarlarda para kazanan oyuncular büyük bir şokla karşı karşıya kaldılar. En pahalı CEO ofisi ile birlikte 6 – 7 apartman ve garajı olan oyuncular bu açıktan faydalandılar. Oyuncuların bu açığı kullanması için yapması gereken tek şey vardı o da ‘creator’ oyun moduna giriş yapmak ve davet edilen oyuncularla oynanabilen 'invite-only' oturumunu açmalarıydı. Bu oturum açıldığında Dynasty 8 Real Estate'e giriş yapan oyuncular en uygun mülklere 6. ve 7. slot'larda sahip olabiliyorlardı. İşte bu açıktan faydalanan be hesaplarındaki kazancı usulsüz şekilde artıran oynucular, Rockstar Games’in kendilerine gönderdikleri uyarı ile büyük üzüntü yaşadılar. Şirket, oyuncuların hizmet şartlarını ihlal ettiğini ve bu sebeple hesaplarının sıfırlandığını belirtti.

Yani bu uyarıyı alan oyuncular en başa dönmüş oldular. Oyuna sıfırdan başlayacaklar. Tabi bu bildirinin duyulması ile birlikte dürüst ouncular büyük bir sevinç yaşadı. Şayet siz de bu uyarıdan nasibinizi aldıysanız yapabilecek hiçbir şeyiniz yok ve itiraz hakkınız da yok.