RoboCop: Rogue City 2023 Yılında Video Oyunu Olarak Geliyor

RoboCop: Rogue City 2023 Yılında Video Oyunu Olarak Geliyor

Yepyeni bir Robocop oyunu yolda. Şu an geliştirilme aşamasında olan ve 2023 yılında piyasadaki yerini alması beklenen RoboCop: Rogue City için tanıtım fragmanı yayınlandı. Oyun eski Detroit bölgesinde geçecek.

RoboCop: Rogue City oyununun hikayesinde Detroit'de polis memuru olarak görev yapan Alex Murphy'nin yaralı polisten suçla mücadele için büyük ve gelişmiş bir makineye dönüşümü anlatılıyor. Eski RoboCop filmlerinden birçok esintiyi bu oyunda görebileceğiz ancak oyunun geliştiricileri hikayenin yepyeni bir yapımdan olacağını iddia ediyor. Bilindiği üzere 1980'li yılların sonlarında yayınlanmaya başlayan Robocop film serileri o dönemin en iyi bilim kurgu türleri olarak değerlendirilmiş ve o dönemde sinema sektörün ile ilgilenen sinema severlerin halen daha aklında yer edinmiş ender filmlerdendir.

RoboCop: Rogue City Nasıl Bir Oyun Olacak?

Henüz RoboCop: Rogue City oyunuyla ilgili çok fazla bilgiye sahip değiliz. Açık dünya oyunu ve FPS oyunu kategorilerinde yayınlanması beklenirken, oyunun geliştiricisi Teyon, daha önceden Terminator: Resistance oyununun geliştiriciliğini de üstlenmişti.

Hem Terminator: Resistance hem de Rambo oyunu piyasaya sürüldüğünde beklentileri karşılayamadı. Buna rağmen Terminator: Resistance, 2019 yılında piyasaya çıkmış ve Steam üzerinde "çok olumlu" oylar alarak iyi bir hayran kitlesine sahip olmuştu.

Teyon, RoboCop: Rogue City için MGM Studios ile birlikte çalışmalarını yürütüyor. Oyunun nasıl figürler içereceğini daha sonraki aylarda zannedersek sizlerle buluşturabileceğiz. Bozuktus.com ekibini takip edin.