Rise of Tomb Raider için yeni bir video yayınlandı

Rise of Tomb Raider için yeni bir video yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde Rise of Tomb Raider için büyük bir duyuru yapacağını açıklayan Square Enix, beklenen gün geldiğinde yeni bir sinematik video yayınladı.

Kökleri 1996 yılına kadar dayanan ve geliştiriciliğini Core Design'in yaptığı Tomb Raider serisinin yayımcılık görevini 2010 yılından beri Square Enix üstleniyor. Tomb Raider serisini yeniden ayaklandırmak isteyen Square Enix, oyunun geliştiriciliğini Crystal Dynamics'e devretmişti. 2013 yılında çıkan Tomb Raider isimli serinin yeni oyunuyla birlikte, seri yeniden doğmuş oldu. Crystal Dynamics'in geliştiriciliği öncülüğünde 5 Mart 2013 tarihinde piyasaya çıkan Tomb Raider, çıkış yaptığı PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformlarında büyük başarı elde etmişti. Bu başarıyı yeni nesil konsollarda da devam ettirmek isteyen ekip, 2014 yılında oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerini duyurmuştu. İncelemelerde oldukça yüksek puanlar almayı başaran bu oyun, Square Enix için gurur kaynağı olmuştu. Bu oyunla Tomb Raider serisine devam edeceğinin sinyallerini veren Square Enix, geride bıraktığımız yılın son aylarında bizi Rise of Tomb Raider ile tanıştırdı. Başarılı bir duyuru videosu ile karşımıza çıkan Rise of Tomb Raider, beklentileri yükseltmişti. Square Enix, ilk olarak Xbox One ve Xbox 360 platformlarında satışa çıkacak olan Rise of Tomb Raider'ın yayımcılığını Microsoft'a devretmişti.

Rise of the Tomb Raider’dan büyük duyuru geliyor

Geçtiğimiz günlerde Tomb Raider serisinin resmi Facebook sayfasında paylaşılan bir gönderi bizleri heyecanlandırmıştı. Paylaşılan gönderide serinin yeni oyunu için 1 Haziran tarihini takvimlerimizde işaretlememizi istenmişti. Beklenen gün geldi çattı ve Rise of Tomb Raider için yeni bir sinematik film yayımlandı. "Aim Greater" isimli bu videoya bakarak serinin yeni oyunun oldukça iddialı geldiğini söyleyebiliriz. Oyunun çıkış tarihi henüz netlik kazanmış değil. Büyük ihtimal oyunun çıkış tarihi Square Enix'in 16 Haziran tarihinde E3 2015 fuarı kapsamında Türkiye saati ile 20.00'da düzenleyeceği konferansında öğreneceğiz.

E3 2015 konferans takvimi belli oldu