Rise of the Tomb Raider'dan büyük duyuru geliyor

Rise of the Tomb Raider'dan büyük duyuru geliyor

Tomb Raider serisinin çıkışa hazırlanan son oyunu Rise of the Tomb Raider ile ilgili büyük bir duyuru yapılması planlanıyor.

Tomb Raider serisinin geliştiriciliğini üstlenen Crystal Dynamics'in bu yıl eski ve yeni nesil Xbox konsollarına özel olarak çıkış yapacak oyunu Rise of the Tomb Raider'da yeni haberler var.

Rise of the Tomb Raider, Xbox ONE için gelecek

Tomb Raider serisinin resmi Facebook sayfasında paylaşılan gönderide, 1 Haziran Pazartesi günü Rise of the Tomb Raider oyunuyla ilgili yeni gelişmelerin yaşanacağının sinyalini verildi.

1996 ve 2009 yılları arasında Tomb Raider serisinin yayımcılığını yapan Eidos isimli yazılım teknolojisi geliştiricisini satın almasının ardından 2010 yılından beri Tomb Raider serisinin yayımcılığını yapmakta olan Square Enix, resmi Tomb Raider Facebook sayfasında yaptığı açıklamada oyunculara "1 Haziran Pazartesi gününü takvimlerinizde işaretleyin." diyerek, Rise of the Tomb Raider oyunuyla ilgili yaşanacak büyük bir gelişmenin sinyalini de verdi.

Rise Of The Tomb Raider’dan yeni görseller paylaşıldı

Bu yılın son çeyreğinde Xbox One ve Xbox 360 platformlarına özel olarak çıkacak Rise of the Tomb Raider oyununun yayımcılığını Microsoft Studios üstlenecek. İlerleyen zamanlarda diğer platformlar için de yayımlanacak olan Rise of the Tomb Raider'ın yayımcılığını ise Square Enix üstlenecek.