Retro Grid ile Atari'ye geri dönüyoruz

Retro Grid ile Atari'ye geri dönüyoruz

Merhabalar bu yazımda sizleri geçmiş günlere yani atari oyunlarına götürecek bir Android oyununu olan Retro Grid 'i tanıtmak istiyorum.

Atari üzerindeki klasik uzay savaş oyunlarını hatırlarsınız. Üzerinize gelen düşmanları uzay gemizin ile ateş ederek yok etmek ve gelen bombalardan kaçmak kadar zevkli bir şey daha yoktur. O önemlerde oldukça popüler olan bu oyunlar ne yazık ki sonradan oyun konsollarının çıkışı ile birlikte popülaritesini yitirmiş ve bir süre sonra ise ortadan kaybolmuşlardı. İşte Retro Grid ile bu oyunlar ile belkide hiç tanışmamış yeni nesil oyuncuları buluşturuyoruz.

Oyunu sizlere kısaca tanıtmak istersek dediğimiz gibi yine bir uzay gemimiz bulunuyor ve uzaylıları öldürüyoruz. Yeni nesil oyunlarda olduğu gibi oyunda karakterimizin can kavramı bulunmuyor ve vurulduğunuz an ölüyorsunuz. Bu nedenle gelen saldırılara dikkat etmek zorundasınız. Eski oyunların ne kadar zor olduğunu bu şekilde daha da iyi hatırladım diyebilirim. Ayrıca öldürdüğünüz düşmanlardan çeşitli power-up denilen ve sizi güçlendiren barlar düşüyor. Bu barları topladığınızda silahınız değişebiliyor ve daha güçlü ateş ediyorsunuz.

Oyunda düşmanlarınızın canlarını ise üstlerinde görebiliyorsunuz. Yeşil bar olarak görülen bu canlar oldukça güzel olmuş. Ayrıca düşen paraları toplayarak skorunuzu artırıyorsunuz. Retro Grid içerisinde seviye sistemi de bulunuyor. İlerledikçe seviye atlıyor ve güçleniyorsunuz. Seviye atladığınızda yine silahınız da güçlenmiş oluyor. Son olarak oyunda en çok işime yarayan şeyin zamanı yavaşlatan barlar olduğunu söylemeliyim. Onlar sayesinde pek çok zorlu bölümü kolay bir şekilde geçtim.

Eğer sıradan oyunlardan sıkıldıysanız ve biraz nostalji yapmak isterseniz sizlere şiddetle Retro Grid'i tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.