Redfall: Çıkış tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Redfall: Çıkış tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Redfall hakkında bilmeniz gereken her şey burada

Redfall, Bethesda tarafından yayınlanan ve Arkane Studios tarafından geliştirilen, işbirliğine dayalı birinci şahıs nişancı oyunudur. Son oyun olarak Xbox + Bethesda E3 2021 vitrininde ortaya çıktı ve herhangi bir oynanış görüntüsü gösterilmemesine rağmen sinematik fragman, neler bekleyebileceğimiz hakkında bir fikir verdi.

Çıkış tarihi, oynanış, karakterler, hikaye, fragman, ortam, tür, çok oyunculu ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere Redfall hakkında bildiğimiz her şey burada.

Redfall çıkış tarihi

Redfall, 2022 yazında PC ve Xbox Series X|S'de piyasaya sürülecek. Henüz belirli bir tarih açıklanmadı, ancak muhtemelen önümüzdeki yılın başlarında daha fazla şey öğreneceğiz.

Xbox, Gamescom 2021 etkinliğini 24 Ağustos'ta 13:00 ET'de düzenliyor ve orada daha fazla Redfall görmemiz mümkün.

ou5xm4iswrajpfdw3v936y-970-80-jpg.webp

Çıkış tarihleri zaten tahminidir; Deathloop başlangıçta 2020'nin sonunda piyasaya sürülecekti, ancak şimdi 14 Eylül'de geliyor. Ve şimdi Ghostwire: Tokyo, başlangıçta Ekim ayında piyasaya sürülmesinin ardından 2022'nin başlarına ertelendi. Redfall 2022 yazına kadar çıkmazsa çok şaşırmam.

Redfall Oynanış

Redfall, Xbox + Bethesda E3 2021 vitrinindeki tanıtım fragmanı yalnızca sinematik olduğu için henüz oyun görüntüleri almadı. Görüntüler gösterilene kadar, çoğu resmi Redfall web sitesinden gelen yalnızca birkaç ayrıntıya sahibiz.

ou5xm4iswrajpfdw3v936y-970-80-jpg-001.webp

Redfall, oyuncuların bu küçük kasabayı ele geçiren bir Vampir tehdidini kesip biçtiği açık dünya Massachusetts'te geçen bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Redfall, Prey'in arkasındaki ekip olan Arkane Austin'de geliştiriliyor, bu da benzer bir oyun tarzı bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Redfall karakterler

Redfall, her biri benzersiz yeteneklere sahip çok çeşitli kahramanlara sahip olacak. Jacob Boyer, karavanda bir keskin nişancı tüfeği taşıyor ve görünmez olma gücüne sahip. Gözü bir noktada puslu beyaz bir özle parlıyor, belki etkinleştirildiğinde ona gelişmiş nişan alma yetenekleri kazandırıyor.

Remi de la Rosa otomatik bir saldırı tüfeği taşıyor ve mermileri ateşleyebilen veya ağırlığını vampirleri ezmek için kullanabilen sevimli küçük bir robotla etrafta koşuyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla robot olup olmayacağı henüz görülmedi. Ayrıca vampirleri buz tozuna dönüştürebilen bir donma ışını var.

ou5xm4iswrajpfdw3v936y-970-80-jpg-002.webp

Layla Ellison yarı otomatik bir saldırı tüfeği kullanıyor ve yerçekimini değiştirmesine ve geçici olarak savaş alanının üzerinde süzülmesine izin veren bir tür kozmik güce sahip. Bunu, fragmanın bir noktasında bir binayı ölçeklendirmek için kullanıyor, bu da muhtemelen oyunun bir dikeylik unsuruna sahip olacağı anlamına geliyor. Ayrıca bu gücü bir vampiri yok eden bir tür ölüm ışını şemsiyesine kanalize etti.

Devinder Crousley, düşmanları şişirmek için bir kazık fırlatıcıya sahip ve bu vampir yaratıklarla karşılaşmalarını kaydetmeyi seven biri; onlardan etkilenmiş görünüyor. Ayrıca bir çeşit parlama fırlatıcı ile gösterilir.

Fragman

Redfall'ın tanıtım fragmanı bize oyundan bekleyebileceğimiz dinamik hakkında iyi bir fikir verdi. Elbette, bu kasaba gaddar, kan emici vampirler tarafından istila ediliyor, ancak genel hava oldukça esprili olacak gibi görünüyor.

https://youtu.be/3pWjcqXnP2g

Bu fragman, her karakterin tuhaf kişiliğini gösterir ve Left 4 Dead gibi bir şeye geri dönen bir kimya verir. Ayrıca, genel karakter özelliklerinden her bir özel yeteneğe kadar her bir karakterin oynamanın nasıl hissedebileceğine dair ilginç bir resim çiziyor.
Redfall, Massachusetts, Redfall ada kasabasında gerçekleşir. Bir vampir varlığı kasabayı ele geçirdi ve kendisini baskın lider haline getirdi. Redfall bir açık dünya oyunu olduğundan, oyuncular bu şehri tamamen keşfetmeye teşvik ediliyor.

Umarım Redfall, işleri taze tutmak için yeterli çevresel çeşitliliğe sahiptir. Tek bir yere, özellikle de Massachusetts'teki bir ada kasabasına takılıp kalmak, oyunun benzersiz ayarların eksikliğinden etkilenme riskini taşıyor. Ancak, set parçaları akılda kalıcı olduğu sürece ilginç kalmalıdır. Prey çeşitli alanlarla dolu, bu yüzden Arkane Austin'in başarabileceğini hayal ediyorum.

Redfall hikayesi

Redfall biraz tuhaf bir konsept etrafında dönüyor; bu vampirler eski, güçlü varlıklar değil. Başarısız bir bilim deneyinin sonucudurlar ve sürekli olarak güçlenirler.

Bu varlığın adayı daha çok ele geçirdiğini de biliyoruz ve hatta vampirlere tapan tarikatçılar bile var. Bunun dışında hikaye hakkında fazla bir şey bilmiyoruz ama görünüşe göre karakterlerimiz bu vampir istilasına bir son vermek için buraya gelmişler.

Redfall'ın türü biraz gizemli. Oyuncuların, hayatta kalan senaryo seviyelerine silah toplama ile vampirleri biçtiği Left 4 Dead rotasına gidebilir. Ancak, oyunun açık dünya olduğu düşünüldüğünde, bu pek olası değildir.

Ayrıca Borderlands damarında bir yağmacı-atıcı olabilir. Her karakterin kendine özgü güçlere sahip olduğu kooperatif, açık dünya FPS'si kesinlikle böyle bir şeyin temelidir. Ancak, resmi basın bültenlerinde bunun bir RPG olduğundan söz edilmedi.

Resmi web sitesinde, "Redfall, stüdyonun imza niteliğindeki oynanışını işbirlikçi aksiyon ve FPS türlerine getiriyor" diyor. Bu, oyunun Prey'e benzer şekilde oynayacağı ve oyunculara yaratıcı yollarla engelleri aşmak için bir gadget, yetenek ve silah koleksiyonu vermeye odaklanacağı anlamına gelebilir.

Eğer bu doğruysa, şu soruyu akla getiriyor: Sürükleyici sim türünden öğeler bir işbirliği deneyimine nasıl dönüşecek? Söylemesi zor ama Redfall oyununu görmek için can atıyoruz.

Redfall çok oyunculu

Redfall, üç adede kadar oyuncuyla işbirliğine sahiptir. Duyuru fragmanında dört karakter gösterildiğinden, bu sinematik açıklama muhtemelen ekibinizle devriye gezerken yoğun bir vampir karşılaşmasının nasıl görünebileceğini taklit etmeye çalışıyordu.

Resmi web sitesindeki bilgiler sayesinde, çok oyunculu ve tek oyunculu seçeneklerin "kesintisiz" bir şekilde karışmasını bekleyebiliriz. Oyuncular, farklı kahraman teçhizatlarını donatabilir; bu, oyuncunun her karşılaşmayla nasıl etkileşime girdiğine dair bazı özelleştirmeler olduğu anlamına gelebilir. Belki yetenek ağaçları veya satın alınabilir araçlar vardır.
Redfall, Xbox Series X|S ve PC için Xbox Game Pass'te birinci günde çıkacak. Redfall geldiğinde hizmete abone olursanız, satın alma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Aboneliğiniz aktif olduğu sürece oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Microsoft'un Bethesda'yı satın almasıyla oyuncular, yaklaşan tüm Bethesda oyunlarının Xbox Series X|S ve PC için Xbox Game Pass'e gelmesini bekleyebilirler.