Ratchet & Clank için ilk oynanış videosu yayınladı

Ratchet & Clank için ilk oynanış videosu yayınladı

Insomniac Games tarafından PlayStation 4'e özel olarak geliştirilen 3D platform oyunu Ratchet & Clank'in ilk oynanış videosu yayınlandı.

Amerikan video oyunu geliştiricisi Insomniac Games tarafından geliştirilen 3D platform oyunu Ratchet & Clank, ilk olarak 2002 yılında PlayStation 2 konsolu için çıkış yapmıştı. Döneminin en başarılı oyunlarından biri olan ve incelemelerde yüksek puanlar elde etmeyi başaran bu oyun, diğer bir Amerikan video oyunu geliştiricisi Idol Minds tarafından 2012 yılında HD grafikler ile PlayStation 3 platformuna aktarılmıştı. Bu gelişmeden 2 yıl sonra oyunun HD grafikler ile yeniden tasarlanmış hali Mass Media tarafından PS Vita konsoluna aktarıldı. Oyunun yeni nesil konsollar için geliştirilme sürecini frenlemeyen Insomniac Games, geçtiğimiz seneki E3 fuarında, Ratchet & Clank oyununun HD grafikler ile PlayStation 4 için geliştirildiğini duyurmuştu. Başta oyunun ilk sürümünün HD grafikler ile PlayStation 4 ile çıkış yapması bekleniyordu. Fakat yapımcı stüdyonun sonradan aldığı bir karar ile bu oyunun sadece yenilenmiş bir sürüm değil, tamamen yeni bir oyun olacağı açıklandı. Yeni Ratchet & Clank oyununda PlayStation 4'ün imkanlarını sonuna kadar kullanacak olan Insomniac Games, oyunu yeni gezegenler, yeni silahlar, modern kontroller ve yeni oynanış dinamikleri ile zenginleştirdiğini açıkladı.

PlayStation 4 platformu için özel olarak geliştirilen Ratchet & Clank için yayınlanan ilk oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ratchet & Clank filmi 29 Nisan 2016 tarihinizde vizyona girecek. Oyunun da film ile aynı dönemde çıkış yapması bekleniyor. Oyun ile ilgili daha detaylı bilgileri Sony'nin E3 2015 fuarı kapsamında düzenleyeceği konferansında öğreneceğiz. Sony'nin E3 2015 konferansı 16 Haziran tarihinde Türkiye saati ile 04.00'da başlayacak.