Rainbow Six Siege geliştiricileri Lord Tachanka karakterini yeniliyor

Rainbow Six Siege geliştiricileri Lord Tachanka karakterini yeniliyor

Rainbow Six Siege oyunu bir süre sonra yeni bir güncelleme alacak. Lord Tachanka, eskisi kadar popüler olmasa da uzun zamandır üzerinde çalışmalar devam ediyordu. Henüz tam olarak çalışmalar tamamlanmasa da oyun geliştiricisi lordumuz için oldukça önemli güçlendirme mekaniklerini devreye sokacak.

rainbow six siege

Peki bu güncelleme ile Lord Tachanka'ya hangi özellikler geliyor? Artık yakınlık alarmının yerini o alanda konuşlandırılabilir bir kalkan alacak. Shumikha fırlatıcısında ise 10 yerine 14 adet cephane olacak. Ve tabii ki DP-27, orta menzil mesafesinde çok daha büyük hasara yol açabilecek ve yıkım gücü arttırılacak. Bu değişikliklerin Y6S2.2 güncellemesi ile yayınlanması beklenirken test sunucularında bugün itibariyle devreye sokulacaklar.

Rainbow Six Siege Tachanka Güncellemesi Geliyor

Rainbow Six Siege geliştiricileri tasarım notlarında Tachanka'yı oynamanın harika bir duygu vermiş olması gerektiğini ancak şu haliyle Dengeleme Matrisi üzerinde oldukça düşük potansiyele sahip olduğunu itiraf etti. Bunun nedenleri olarak ise Shumikha Fırlatıcı'nın yeterince etkili olmaması ve lordu savunmasız bıraktığı için güvensiz olabilmesi gösteriliyor. Lord Tachanka'yı daha aktif kullanımı teşvik etmek için toplam mühimmatın da arttırılması gerektiği ve bununla birlikte Tachanka'nın fırlatıcıyı kullanırken kendisine daha net koruma sağlayacak olan açılabilir kalkan ile geliştirilmesi çalışmaları devam ediyor.

Ubisoft, ara ara hangi karakterlerin daha çok seçildiği ve kazanma oranına dair verileri paylaşırken Lord Tachanka bu alanda "az seçilmiş - çok zayıf" özellikleriyle karşımıza çıkıyordu. Rainbow Six Siege oyununda bu durum güncellemelerle değişecek gibi görünüyor.