Quake, PS5 ve Xbox Series X|S'de 4K 120 FPS Yükseltmesi Alıyor

Quake, PS5 ve Xbox Series X|S'de 4K 120 FPS Yükseltmesi Alıyor

Quake, Playstation ve Xbox Series için 4K 120 FPS yükseltmesi aldı. İşte detaylar..

Son zamanlarda, Microsoft'a ait olan Bethesda, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için Quake'i piyasaya sürdü. Oyun, yükseltilmiş aydınlatma ve çözünürlük gibi birçok geliştirme sunuyor, ancak PlayStation 5 (PS5), Xbox Series S veya Xbox Series X'in avantajlarından yararlanamadı. Neyse ki, bugün değişti.

Bethesda, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X yükseltmesinin artık mevcut tüketicilere ücretsiz olarak sunulduğunu duyurdu. Ekip, web sitesinde şunları söyledi.

Quake'i Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5'te başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Quake'i Xbox One veya PlayStation 4'te satın alan herkes aynı konsol ailesinde ücretsiz ... yükseltmeye hak kazanır ... Ayrıca, ücretsiz yükseltmeler Xbox Series X veya Xbox Series S'ye sahip Xbox Game Pass üyeleri tarafından kullanılabilir.


Oyun, her üç konsolda da 4K çözünürlükte ve saniyede 120 kareye kadar (FPS) çalışır. Evet, Xbox Series S bile oyunu 4K ve 120 FPS'de işleyebilir. Ancak, daha hızlı kare hızının avantajlarını görmek için 120 Hz kapasiteli bir ekrana ihtiyacınız olacak.

Quake, mevcut nesil bir konsola kurulursa, Xbox sahipleri otomatik olarak yeni sürüme yükseltilecektir. Ancak, PS5 sahiplerinin mağazaya gidip yeni bir sürümü veya "PS5|Full|Quake PS5 Upgrade" adlı bir dosyayı manuel olarak indirmesi gerekecek.