Quake, Büyük Geliştirmeler, Yeni İçerik ve Çapraz Oynama İle Geri Dönüyor

Quake, Büyük Geliştirmeler, Yeni İçerik ve Çapraz Oynama İle Geri Dönüyor

Quake, Büyük Geliştirmeler, Yeni İçerik ve Çapraz Oynama İle Geri Dönüyor.

Bazı mağazaların ve derecelendirme kurullarının bugün planlanandan daha önce açıkladığı gibi, id Software'in klasik Quake'i yeni bir şekilde geri dönüyor. QuakeCon açılış segmenti sırasında, Bethesda, id Software ve MachineGames, Quake'in tamamıyla geliştirilmiş ve yeni içerikle gelen yepyeni bir sürümünü açıkladı ve aynı anda piyasaya sürdü.

Quake'in yeni adı verilen bu yeni versiyonu, 4K'ya kadar geniş ekran çözünürlük desteği ve modelleri ve şimşekleri elden geçiren güncellenmiş görseller ile birlikte kenar yumuşatma, alan derinliği, ortam kapatma, dinamik özellikleri de içerecek şekilde güncellendi. gölgeler ve diğer öğeler. Yukarıdaki fragmandaki yeni görsellere bir göz atın. Nine Inch Nails'den Trent Reznor'un orijinal film müziği de sonunda geri dönüyor.

Bu arada, Wolfenstein serisiyle tanınan stüdyo MachineGames, projeye yardım etti ve geçmişte yaptığı bir şey olan Quake için başka bir genişleme geliştirdi. Bu nedenle, Quake'in orijinal iki genişletmesine ek olarak - The Scourge of Armagon ve Dissolution of Eternity - MachineGames'in Dimension of the Past ve yeni Dimension of the Machine genişletmeleri de pakete ek ücret ödemeden dahil edilecek.

Tüm kampanyalar, hem çevrimiçi hem de yerel bölünmüş ekranlı kooperatifte dört oyuncuya kadar oynanabilir. Quake'in karanlık fantezi kampanyasına aşina olmayanlar için stüdyo bunu şöyle açıklıyor:

Sen, güçlü bir silah cephaneliğine sahip bir savaşçı olan Ranger'sın. Dört sihirli rünü aramak için istila edilmiş askeri üslerin, antik ortaçağ kalelerinin, lav dolu zindanların ve gotik katedrallerin dört karanlık boyutunda yozlaşmış şövalyeler, deforme olmuş devler ve çarpık yaratıklardan oluşan bir orduyla savaşın. Ancak rünleri topladıktan sonra, tüm insanlığı tehdit eden eski kötülüğü yenme gücüne sahip olacaksınız.

İkonik hızlı çok oyunculu deneyime gelince, sekiz oyuncuya kadar çevrimiçi olarak oynayabilirken, dört oyuncu bölünmüş ekranda kendi eğlencelerini yaşayabilir. Özel sunucular ile çevrimiçi çöpçatanlık ve özel oyunlar için eşler arası seçenekler de mevcuttur. Tüm modlar için tüm platformlarda çapraz oyun etkinleştirilir.

Tüm bunlara ek olarak, Quake, şu anda mevcut olan Quake 64 gibi modları ve resmi eklentileri oyun içinden indirip oynayabileceğiniz ücretsiz paketler olarak kazanıyor. Daha küratörlü modlar ve görevler de daha sonra geliyor.

quake-buyuk-gelistirmeler-yeni-icerik-ve-capraz-oynama-ile-geri-donuyor.jpg

Yeni sürümü 1080p 60FPS'de oynamak için minimum PC sistem gereksinimleri şunlardır:

Windows 10
Intel Core i5-3570 @ 3.4 GHz veya AMD Ryzen 3 1300x @ 3.5 GHz
NVIDIA GeForce GTX 650 TI (2GB) veya AMD HD 7750 (1GB)
8GB Sistem RAM'i
Sabit sürücüde minimum 2 GB boş alan (isteğe bağlı Eklentiler için ek alan gerekir)
Çevrimiçi oyun için yüksek hızlı geniş bant bağlantısı gerekir

Güncellenmiş Quake şimdi PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Nintendo Switch için çıktı. İlgili taraflar buna bir remaster demese de, esasen bir tanesidir. Bu sürüm için yeni nesil bir yükseltme de planlanıyor, ancak henüz bir lansman tarihi paylaşılmadı. Steam'de veya Bethesda.net'te orijinal Quake'e zaten sahip olanların yükseltmeyi ücretsiz olarak kazandığını unutmayın.

Her yeni Xbox Game Studios lansmanında olduğu gibi Quake, PC ve Xbox konsollarındaki Xbox Game Pass aboneliklerine de dahildir. Game Pass Ultimate üyeleri de bulut üzerinden katılabilir. Bonus olarak, orijinal Quake 2 ve Quake 3, Xbox Game Pass'in PC versiyonuna da geldi.