PUBG Mobile 2021 Kaç GB? PUBG Emülatör Sistem Gereksinimleri

PUBG Mobile 2021 Kaç GB? PUBG Emülatör Sistem Gereksinimleri

PUBG Mobile 2021 oynayacaklar oyunun kaç GB yer kapladığını araştırıyor. Eğer sizler de PUBG'yi mobil veya emülatör üzerinden oynayacaksanız 2021 yılında kaç GB olduğunu öğrenmelisiniz. PUBG Emülatör'ün minimum sistem gereksinimleri nedir?

PUBG Mobile oyunu, 2017 yılından bu yana severek oynanıyor. Oyunun emülatörler aracılığıyla bilgisayara taşınması da büyük ses getirmişti. Günümüzde hala oyuncuların bir kısmı emülatör aracılığıyla PUBG'yi oynamakta. Mobil versiyonuyla çıkmış olmasına rağmen bilgisayar oyuncularının kısa süre içerisinde oyuna alıştığı belirtildi. Milyonlarca kişinin oynadığı oyunla ilgili pek çok soru soruluyor. PUBG oyunu ne kadar yer kaplamaktadır?

PUBG Mobile Kaç GB 2021?

PUBG Mobile'nin kapladığı yer ortalama 2 GB'dır. Yani oyunun sistem gereksinimlerindeki dosya boyutu eski yıllara göre biraz daha arttı. Çeşitli güncellemeler ve indirilen haritalarla da bu boyut artabilmektedir. O yüzden oyun oynarken hangi haritalarda oynamak istediğinize dikkat edin. Gelişi güzel bir şekilde haritaları ve modları indirirseniz oyunun boyutu 4-5 GB'yi görebiliri. Bu durumda da bilgisayarınız veya telefonunuz oyunu kaldıramayabilir. Çeşitli ihtimalleri göz önünde bulundurarak PUBG'ye giriş yapınız. Ayrıca mobil veriden otomatik indirmeyi kapatarak internet paketinizin tükenmesini engelleyin. Faturaların fazla gelmemesi için bu ayarın devre dışı bırakılması şarttır.

pubgs.png

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 2021 (Emülatör)

PUBG Mobile oynamak için sahip olmanız gereken minimum PC sistem gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir. Buna göre Windows işletim sistemleri arasında en düşük Windows 7'ye sahip olmalısınız. Onun aşağısındaki sürümler çalışmamaktadır. Emülatör üzerinde çalışacağı için Steam üzerinden oynanan PC oyununa göre çok daha düşük sistemler yeterli olacaktır. Ona göre geliştirilen bu sistem mobil versiyonuyla yayınlandığı için düşük özellikli olması çok normal gözüküyor.

  • Win 7, 8 ve 10 işletim sistemi
  • Çift çekirdekli minimum 1,8 GHz hızlı işlemci ( AMD veya Intel)
  • Bilgisayarın en az 3 GB RAM'e sahip olmalı
  • DirectX sürümü ise 9.0c olmalı
  • Ekran kartı bakımından düşük özellikli kartlar yeterli olacaktır. NVIDIA GeForce 8600/9600GT ya da ATI/AMD Radeon HD2600/3600 işinizi görmesi için fazlasıyla yeterlidir. Ancak üst seviye görüntüler elde edemeyebilirsiniz.

PUBG Oynamak Ücretsiz mi?

PUBG oynamak ücretsizdir. Eğer mobil sürümünü veya emülatör sürümünü oynayacaksanız evet herhangi bir bedel ödemenize gerek yoktur. Ancak Steam üzerinde yayınlanan versiyonunu oynamak isterseniz ödeme yapmalısınız. Emülatör ve PC için özel olarak geliştirilen PUBG arasındaki fark ise genellikle grafikler oluyor. Daha canlı ve hoş grafiklerle oyun keyfinizi katlayabilirsiniz. Üstelik oynanış biçimi bakımından da bazı farklılıkları olabilir. Bu nedenle insanlar Steam üzerinden daha kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak için para ödüyor. Hile sayısının daha da az olduğu tahmin edilmekte. Ücretli olarak erişildiği için genellikle ücretsiz oyunlarda görülen hileciler, PUBG Mobil veya Emülatör versiyonunda da karşımıza çıkmakta