PUBG Mobile 2 Milyondan Fazla Kullanıcının Hesabını Engellendi!

PUBG Mobile 2 Milyondan Fazla Kullanıcının Hesabını Engellendi!

PUBG Mobile’da 2 milyondan fazla kullanıcının hesabı yaptıkları hile nedeni ile banlandı. Artık o hesaplardan oyun oynayamayacaklar.

PUBG Mobile, kullanıcılarını, emek veren oyuncularını sevindirecek bir haberi paylaştı. Paylaşılan bilgiye bakılırsa hile kullanımı sebebi ile 2,3 milyon hesap engellendi!

Dünyanın en çok oynanan ve oynandığı süre içinde de efsane haline gelen mobil oyunlardan PUBG Mobile, hile ile oynayan ve haksız başarılar elde eden oyunculara büyük bir darbe indirdi. Tam 2.3 milyon kişinin oyun hesaplarını hile sebebi ile komple kapatan PUBG Mobile, dürüst oyuncuları da bu haberle çok sevindirdi.

PUBG Mobile, uzun bir süredir hile kullanımı sebebi ile oyunlarının artık keyif vermediğini ve bu durumdan çok sıkıldıklarını sürekli olarak gündeme getiriyorlardı. Hatta öyle ki; bu hile yapanlar sebebi ile oyunu bırakan birçok oyuncu vardı. Oyuncularını daha fazla kaybetmeye tahammülü olmayan PUBG Mobile, oyuncularının tepkisine duyarsız kalmadı ve hile yaptığı tespit edilen tüm hesapları engelledi.

20 Ağustos ile 27 Ağustos tarihleri aralığında engellenen hesaplar hakkında bilgi veren şirket, 2 milyon 273 bin 152 hesabı ve 1 milyon 424 bin 854 cihazı kalıcı olarak engellediğini aşıkladı. Twitter’da PUBG Mobile resmi hesabından yapılan duyuru ile bilgilendirme yapılırken hesabı askıya alınanların yeni hesapla oynayabilecekleri duyuruldu. Fakat cihazı engelli olan oyuncular ise oyunu tekrar oynamak için farklı bir cihaz kullanmak zorunda olacak.

PUBG Mobile hile engelleme istatistikleri ise şu şekilde;

Şirketin yapmış olduğu paylaşıma bakacak olursak, engellenen kullanıcıların %12‘si hız hilesi yaparken, %27‘si otomatik hedef alma hilesi uygulamış (aim hack, trigger vb), %32‘si Wallhack tabiri ile ifade edilen X-Ray görüş hilesinden ceza yemiş, %22‘si ise özel olarak bir isim belirtilmeden farklı hile kullanımları yüzünden engellenmiş.