PS5, bu yıl içinde 1440p ekranlar için klasörler ve destek alacak

PS5, bu yıl içinde 1440p ekranlar için klasörler ve destek alacak

PlayStation 5'in ikinci yıldönümüne yaklaşırken, konsolun QHD olarak da bilinen 1440p çözünürlükteki ekranları hala desteklememesi şaşırtıcı değil. Neyse ki, Sony'nin konsolu bu tür ekranlar ve uzun zamandır beklenen klasör oluşturma özelliği için destek alacağından bu durum değişmek üzere.

Şirket bu haberi 28 Perşembe günü doğruladı ve güncellemeyi bu yılın ilerleyen zamanlarında herkes için bekleyebileceğimizi söyledi. Hala 4K monitör veya TV'ye yatırım yapmak istemeyenler arasında çok popüler olan QHD monitöre sahip olanlar için bu bir hoşgeldin haberinden daha fazlası.

İlginç olan, bazı kullanıcıların PS5'teki bu yeni işlevlerle bir beta testine katılma davetini zaten almış olmasıdır. Grup oyunları için klasörler oluşturmanın yanı sıra, konsol arayüzünü özelleştirmenin, aynı ekranda stereo sesi 3D ses ile karşılaştırmanın, oyunlarınızın devam eden etkinliklerine daha kolay erişim sağlamanın yeni yolları olduğunu belirtmekte fayda var. bir arkadaşınızdan ekranınızı ve çeşitli yeni sosyal etkinlikleri paylaşmasını isteyin.

Tek dezavantajı, bu haberlerin tadını hangi gün veya ayda çıkarabileceğimize dair somut bir tarihimiz olmaması, ancak Sony'nin bu güncellemeleri genel halka açıkladıktan sonra iletmesinin genellikle uzun sürmediğini biliyoruz. .