Playstation 4'e 1.70 Güncellemesi ile Gelecek Yenilikler

Playstation 4'e 1.70 Güncellemesi ile Gelecek Yenilikler

Sony, Playstation 4 için yayınlayacağı 1.70 güncellemesine ilişkin ayrıntıları paylaştı. HDCP korumasının kalkacağı ve ShareFactory özelliğinin ekleneceği bu büyük güncellemenin ayrıntıları haberimizde.

Sony'nin geçtiğimiz aylarda çıkardığı oyun konsolu Playstation 4'ü geliştirmek için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Yeni gelecek olan 1.70 yazılım güncellemesi ile kullanıcılara ShareFactory uygulaması sunulacak ve HDCP koruması kalkacak. 

Sony'nin yayınlayacağı güncellemede gelecek olan en önemli iki özellik şunlar;

  • ShareFactory özelliği kullanıcılara çektikleri videoları düzenleme ve USB ile görüntüleri alabilme olanağı verecek.
  • HDCP korumasının kaldırılması sayesinde kullanıcılar artık direkt HDIM kablosu sayesinde kayıt cihazından görüntü alabilecekler.

Bu iki güncelleme sayesinde kullanıcıların beklediği sonunda oldu. Playstation 4 çıktığından beri kullanıcılar konsollarından kayıt yaptıklarında ya o kaydı kendi disklerine almak istiyorlardı ya da kayıt cihazlarından kaydetmek istiyorlardı. Bu güncellemeye kadar maalesef bu mümkün değildi fakat artık konsol sahiplerinin yüzü gülecektir.

Şimdi gelelim bu büyük sayılabilecek güncellemenin içeriğine:

  • ShareFactory: Bu uygulama sayesinde PS4 içinde çektiğiniz videoları, özel efektler,  PS Camera desteğiyle videolu anlatım, kişiselleştirilmiş müziklerle birlikte düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca videolarınızı Facebook üzerinden veya USB ile bağlanan bir depolama aygıtına atıp paylaşmanızda mümkün.
  • Otomatik ön yükleme: Artık Playstation Store'dan ön siparişle aldığınız oyunları, piyasaya çıkmasından birkaç gün öncesinde indirebileceksiniz.
  • HDCP korumasını kapama: Oyunlar için HDCP korumasını kaldırarak, HDMI çıkışından direkt olarak oyun görüntüleri alınabilecek. Yani kayıt cihazı olan arkadaşlar bu güncellemeye sevinebilir. Artık kayıt cihazınızla görüntü alabileceksiniz.
  • Share butonuyla USB'ye kayıt edebilme: Artık DualShock 4'teki Share butonuyla direkt olarak USB depolama cihazınıza kayıt yapabileceksiniz.
  • HD yayın ve arşivleme desteği: 720p çözünürlükte yayın yapabilme yeteneği ve bu yayınları Twitch veya UStream'de arşivleme özelliği.
  • DualShock 4'ün ön ışığını kısabilme: Artık oyuncular DualShock 4'ün ışığını üç seviyeye göre ayarlayabilecekler. Ayrıca Touchpad'i kullanarak menüde dolaşmak da mümkün olacak.
  • Playstation Store: PS Store üzerinden olan alışverişlerde artık paypal ile ödeme yöntemi olacak.