Pragmata: Çıkış Tarihi, Hikaye, Oynanış ve Daha Fazlası

Pragmata: Çıkış Tarihi, Hikaye, Oynanış ve Daha Fazlası

Pragmata hakkında bildiğimiz her şey burada; İşte detaylar..

Pragmata, Devil May Cry, Resident Evil ve Monster Hunter gibi popüler serilerin geliştiricileri olan Capcom'un tuhaf yeni bir IP'sidir. Oyun hakkında fazla bir şey bilmesek de, nispeten yakında çıkacağı doğrulandı.

Haziran 2020'de Pragmata için bir tanıtım fragmanı aldık, ancak neler olup bittiğine dair yanıtlardan daha fazla sorumuz vardı. Açık olan şey, Pragmata'nın bir tür distopik bilim kurgu macera oyunu olduğudur. Hala daha fazla bilginin gün ışığına çıkmasını bekliyoruz, ancak bir çıkış penceresi ve fragmanda neler olduğu hakkında birkaç fikrimiz var.

Pragmata hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyin yanı sıra bu potansiyel olarak yeni franchise'ın ilk girişinde görmek istediğimiz bazı şeyler.

Pragmata çıkış tarihi

Çoğu video oyunu duyurusunun aksine Capcom, Pragmata'nın ilk teaser fragmanıyla bir yayın penceresi sağladı. Pragmata, 2022'de PC, PS5 ve Xbox Series X|S'de piyasaya sürülecek.

Bir Capcom bloguna göre, şirket 2021'de Pragmata hakkında ek bilgiler paylaşacak, ancak zaten yılın yarısından fazlasına geldik ve bir ses duymadık. Bu yıl endüstri genelinde birçok video oyunu gecikmesi gördü, bu nedenle Pragmata'nın da aynı şekilde etkilenmesi mümkün.

Garip bir şekilde, Sony CES 2021 cızırtılı makaraya göre Pragmata, 2023 yayın penceresi için planlanıyor. Bununla birlikte, Capcom'un sitesi ve Twitter sayfası hala Pragmata'nın 2022'de piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Bir yazım hatası gibi görünüyor, ancak pandemi dünyada hala çok fazla mevcut olduğundan, yavaşlaması o kadar da sürpriz olmaz.

Pragmata hikayesi

Pragmata garip. İlk tanıtım fragmanından anladığımız kadarıyla, bu çılgın oyun küçük bir kız ve astronot kıyafeti giymiş bir kişi etrafında dönüyor. Sözü edilen çocuk, uzayda nefes alabildiği ve gözleriyle garip şeyler yaptığı için insan gibi görünmüyor. Bildiğimiz kadarıyla dünya çökmüş gibi görünüyor ve yukarıdaki gökyüzünü kapsayan bir tür teknoloji ile çevrili.

https://youtu.be/ZJxXPZGmTzY

Astronot ve çocuk gezegenden kaçıp aya indiğinde, çocuk "Bu nedir?" diye sorar. robotik bir sesle. Astronotun yanıtladığı şey, "Özgürlük, özgürlüğümüzdür." Robotlardan bahsetmişken, gezegende bir robot kedi görüyoruz. Belki bir tür biyolojik teknoloji dünyayı ele geçirmiştir, en azından, bu benim en iyi tahminim.

Capcom'un basın açıklamasında Pragmata'nın Dünya'nın Ay'ında distopik bir yakın gelecekte geçtiği belirtiliyor. Yani, bu oyunda aslında çok uzun süre Dünya'da olmayabiliriz. Xbox mağaza sayfasında, "şirket Pragmata'yı temel markalarından biri olarak kurmayı hedefliyor" yazıyor. Bu, yapım aşamasında olan bir franchise gibi görünüyor, bu heyecan verici çünkü bugünlerde yeterince yeni IP alamıyoruz.

Pragmata Oynanış

Pragmata'nın oynanışından ne bekleyeceğimize dair hiçbir fikrimiz yok. Capcom, bunu bir bilim kurgu aksiyon macera oyunu olarak tanımlıyor, ancak bunun dışında hiçbir şey bilmiyoruz. Bununla birlikte, karavandan birkaç şey toplayabiliriz.

xeh5xyfpkynffslm7ao7tn-970-80-jpg.webp

Astronotun yapılandırılabilir aygıtları ve silahları var gibi görünüyor. Kullandığı bir alet küçük kızın varlığını hissedebiliyordu. Görünüşe göre küçük kızın yardımıyla kullanılan başka bir alet, onları düşen bir uydudan koruyan dev bir balondu. Gadget'lar yaratmak için neredeyse sırtında bir bilimkurgu 3D yazıcısı varmış gibi görünüyordu.

Pragmata, geleneksel silahlı bir oyun gibi görünmüyor, ancak belki de farklı şeyleri başarmak için kullanılabilecek gadget'lara sahip bir oyun gibi görünüyor. Gadget'ları karşı kullanabileceğimiz düşmanlar muhtemelen bazı kötü robotlar.

Pragmata PC minimum ve önerilen gereksinimler

Işın izleme gibi yeni nesil teknolojiye sahip Pragmata dışında yapılacak çok şey yok, bu yüzden özelliklerin Resident Evil Village'dakilere benzer görünebileceğini düşünüyoruz.

Resident Evil Village'ı çalıştırmak için bir sistem için minimum gereksinimler arasında Intel Core i5-7500 veya AMD Ryzen 3 1200 CPU, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 560 GPU ve 8 GB RAM bulunur. Ancak, ışın izleme deneyimi yaşamak istiyorsanız, minimum gereksinimler bir AMD Radeon RX 6700 XT veya Nvidia GeForce RTX 2060 GPU'dur.

Bu arada, önerilen özellikler (1080p, 60 fps) Intel Core i7-8700 veya AMD Ryzen 5 3600 CPU, Nvidia GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon RX 5700 GPU ve 16GB RAM gerektirir. Işın izleme için bir AMD Radeon RX 6700 XT veya Nvidia GeForce RTX 2070 GPU'ya ihtiyacınız var.

Capcom'un çıkardığı hemen hemen her oyunu seviyorum ve Pragmata'nın neye dönüştüğünü heyecanlandırıyor. Özellikle video oyunlarında tuhaf bilim kurgu eserlerinin büyük bir hayranıyım ve Capcom gerçekten "derin" bir hikaye istiyorsa, bunun neye benzediğini heyecanlandırıyor.