Pokemon'dan Yeni PC Oyunu Geliyor! Pokemon TCG Live Nasıl Oynanır?

Pokemon'dan Yeni PC Oyunu Geliyor! Pokemon TCG Live Nasıl Oynanır?

The Pokemon Company, yaptığı duyuru ile Pokemon hayranlarını heyecanlandırdı. Pokemon Trading Card Game Live isimli oyun duyuruldu. Oyunun çıkış tarihinin yanı sıra Pokemon'un PC üzerinde oynanabileceği ifade ediliyor.

Pokemon, uzun süredir konsol aracılığıyla yeni oyunlar çıkartıyor ve oyunculara bu alanlarda fırsat sunuyor. Ancak bilgisayar üzerinden oynamak oldukça uğraştırıcı bir iş. Emülatörler olmasaydı PC üzerinden Pokemon oyunlarının herhangi birini oynamak zor olurdu. Sırf bu yüzden kullanıcıların önemli bir kısmı artık PC'ye özel bir oyun geliştirilmesi gerektiğini belirtiyordu. Sevilen serinin yalnızca oyun çıkarmadığını biliyoruz. Yıllardır hatta çocukluğumuzun bir parçası olarak çeşitli anime serilerini izliyorduk. Pikachu'nun ülkemizde dahi çok bilindiği ve milyonlar tarafından tanındığını söyleyebiliriz. Bir karakterin dahi bu kadar ünlü olması oyunun ne kadar etkili bir konumda yer aldığını gösteriyor. Dolayısıyla Nintendo konsollarının dışarısına çıkarak farklı konsollarda veya PC üzerinde oynanması şarttı. Neyse ki şirket güzel bir sürprizle karşımıza çıktı ve artık PC'de oynanabilecek bir oyunu tanıttı.

pokemonn.jpg

Pokemon TCG Live Oyunu Duyuruldu

Pokemon'un yeni oyunu Pokemon Trading Card Game Live olarak açıklandı. Kart toplamaya dayalı bu oyunda destenize göre hamlede bulunuyorsunuz. Yani klasik Pokemon oyununun PC versiyonunu oynayacağız. Kart ve stratejinin bir arada gerçekleştiği bu tarz oyunları seviyorsanız Pokemon'a da şans vermelisiniz. Kartlar uzun vadeli kullanılabiliyor. Yani sahip olduğunuz kartları geliştirmek ve Pokemonları evcilleştirmek sizin elinizde. Bu tarz detaylara çok dikkat edilmiş. Geliştirici şirket The Pokemon Company'in açıklamaları kullanıcıları sevindirdi. Çünkü oyun sisteminin para ödemeye bağlı olmayacaklarını duyurdular. Oyun içerisinde tek kuruş ödemeden de başarılı bir desteye sahip olacağınız vurgulandı. Dolayısıyla son zamanlarda çıkan ve para ile insanların daha aktif olduğu oyunlar geride kalacak. Paradan daha çok strateji ve birikime dayalı bir sistem bizleri bekliyor.

Pokemon Yeni Oyunu Nerede Yayınlanacak?

Pokemon'un yeni oyunu TCG Live'in PC'nin yanı sıra mobil işletim sistemlerinde de oynanabileceği öğrenildi. Yani iOS ve Android cihazlarda da varlığını sürdürecek. Oyunda bilmediğimiz ve sürpriz olarak karşımıza çıkabilecek pek çok özellik barınmakta. Tanıtım videosu izlendiğinde de bunu görebilmekteyiz. Dil desteği bakımından Türkçe'nin yer almaması Pokemon hayranlarını biraz üzdü. Fakat oyuna ilgi artarsa yakında dil desteği de gelebilir.

Pokemon TCG Live Çıkış Tarihi

Oyunun çıkış tarihine ilişkin kesin bir bilgi yer almıyor. Muhtemelen 2021 yılında çıkacaktır. Ancak oyunun yayınlanması Aralık ayını bulabilir. Eğer bu sene olmazsa 2022 yılının ilk ay olarak düşünülüyor. Çeşitli gelişmeleri takip ediyor olacağız. Sizler de Pokemon macerasına kaldığınız yerden devam etmeyi planlıyorsanız oyunun güncel gelişmelerini sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.