PlayStation ve Xbox'ın Sunucuları Yarın Saldırıya Uğrayabilir

PlayStation ve Xbox'ın Sunucuları Yarın Saldırıya Uğrayabilir

Daha öncelerde Tumblr'ı tehdit edip, daha sonra saldırısını gerçekleştiren ve siteyi iki saat boyunca erişime kapatan R.I.U Star Patrol, şimdiki hedefi olarak ise PlayStation Network ve Xbox Live'ı belirtti.

Yarın 25 Aralık yani Dünya'da Noel günü olarak kabul ediliyor. Bütün Dünya'da tatil olarak kabul edilen 25 Aralık tarihinde oyuncular da oyun oynayarak vakit geçiriyorlar. R.I.U Star Patrol isimli hacker grubu da insanların canını sıkmak ve vakitlerini sorunlarla geçirmelerini sağlama amacı güttüğünden her yıl olduğu gibi bu yıl 25 Aralık'ta da saldırı girişiminde bulunacaklar. Bu sefer oyuncuları hedef alacak olan R.I.U Star Patrol, yayınladıkları video ile birlikte hedeflerinin PlayStation ve Xbox sunucuları olduğunu açıkladı.

R.I.U Star Patrol, bu saldırıyı DDoS yoluyla gerçekleştiriyor. DDoS bildiğiniz üzere günümüzün en karşı konulamayan saldırı çeşitlerinden birisi. Saldırı yapılan sistemi erişilemez hale getiren ve oldukça büyük ekonomik kayıplara yol açan bu saldırılar son dönemde oldukça popüler hale gelmeye başladı. Daha önce bu saldırıyı başka bir grup tarafından 2014 yılında yaşayan Sony'nin sistemleri geçici bir süre devre dışı kalmış ve büyük kayıplara yol açmıştı. Sony daha sonra bu tür saldırılar için önlemler aldığını belirtmişti. R.I.U Star Patrol böyle bir saldırı için bir kez daha Sony'nin adını geçirdiğine göre, saldırı da bir o kadar etkili olacak gibi görünüyor. Bakalım Sony ve Microsoft, birbirlerine sürekli taş atmak yerine bu sefer birlikte hareket edecekler mi?