PlayStation Plus fiyatlarına yine zam geliyor!

PlayStation Plus fiyatlarına yine zam geliyor!

Sony, PlayStation sahiplerine ek ayrıcalıklar sunan ücretli abonelik hizmeti PlayStation Plus'ın fiyatlarını yükseltmeye hazırlanıyor.

Sony zamlara doymuyor. Sony yaptığı bir açıklama ile PlayStation Plus hizmetiyle ilgili yeni bir fiyat artışını duyurdu. Sony geçtiğimiz yıl Afrika'daki PS Plus hizmetinin fiyatını %51 arttırmıştı. Yapılan son açıklamaya göre Sony, 1 ve 3 aylık PlayStation Plus üyeliklerinin fiyatlarını arttırmaya hazırlanıyor. Yıllık abonelik fiyatında bir artışa gidilmeyecek. Aylık aboneliklerde yaşanacak bu fiyat artışı Avrupa ve İngiltere'deki PlayStation kullanıcılarını etkileyecek. ABD ve diğer bölgelerdeki oyuncuların endişelenmesine gerek yok.

Bu fiyat artışı 1 Eylül'den itibaren geçerli olacak. Sony yaptığı açıklamasında fiyat artışını şu şekilde özetliyor; "PlayStation Plus üyelerine en iyi hizmeti en iyi içerikle sunmak için çalışıyoruz. 1 Eylül tarihinden itibaren piyasa koşulları doğrultusunda 1 aylık ve 3 aylık PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatı artacaktır. Eşsiz bir deneyim yaşamanız için PlayStation Plus hizmetine yatırım yapmaya devam edeceğiz."

PS Plus’ın Ağustos ayı ücretsiz oyunları açıklandı

Bu açıklamadan anlayabileceğiniz üzere Sony bu fiyat artışı karşılığında bizlere en iyi hizmeti sunmayı vaat ediyor. Vaat edebilecekleri tek şey de bu zaten. Şu anki PS Plus hizmetine baktığımız zaman aylık olarak sunulan ücretsiz oyunların oyuncuları tatmin etmediğini görüyoruz. Umarız Sony bu fiyat artışının ardından oyunculara daha kaliteli oyunlar sunabilir.