PlayStation 4’e 2.50 güncellemesi geliyor!

PlayStation 4’e 2.50 güncellemesi geliyor!

PlayStation 4’ün uzun süredir merakla beklenen güncellemesi 2.50 hakkında Sony’den resmi açıklamalar geldi.

Yapılan açıklamalarda 2.50 güncellemesinin içereceği özellikler anlatıldı. “Yukimura” olarak adlandırılan bu yeni güncelleme PS4’e Suspend/Resume özelliğini getiriyor. Bu özellik sayesinde oyundayken PS tuşuna basarak anında çıkış yapabileceğiz, hem de PlayStation 4 kendini uyku moduna alacak. Daha sonra konsol açıldığında oyun kaldığı yerden hiçbir yükleme yapmadan devam edebilecek.

ps4-update

18 yaş altı kullanıcıların, 18 yaşını geçseler bile kısıtlamaların kalkması için PlayStation Network sitesinden manuel olarak düzeltmeleri gerekiyordu. Artık bu sistem otomatik işliyor. Yeni güncellemede bunların yanı sıra Facebook arkadaşlarını kolayca PS Network üzerinde bulup ekleme, Stream yayınların 60 FPS destekleyen oyunlarda 60 FPS hızında yapılması, resimlere zoom yapabilme, ekran rengini değiştirebilme, Dualshock 4’ün tuşlarını yeniden atayabilme, paylaştığımız PS4 anlarını DailyMotion’a yükleyebilme gibi birçok güzel özellik daha bulunuyor.

Birçok yeni özellik katıp Xbox One karşısında PlayStation 4’ün elini güçlendiren yeni güncelleme 2.50 yani Yukimura’nın çıkış tarihinin de yakın zamanda açıklanması bekleniyor.