Play Store'da Bedava Oyunlar Listelendi! Google Hangi Oyunları Ücretsiz Yaptı?

Play Store'da Bedava Oyunlar Listelendi! Google Hangi Oyunları Ücretsiz Yaptı?

Google, Play Store'da birçok oyunu bedava yaptı. Piyasa fiyatı 200 TL'yi geçen oyunları bedavaya indirebilirsiniz. Ücretsiz verilen bu oyunlar ne zamana kadar geçerli olacak? İşte Android kullanıcılarını sevindiren bedava oyun gelişmesi...

Google, Play Store üzerinde bedava oyun ve uygulama vermeye devam ediyor. Normalde ücretli şekilde satılan kaliteli uygulamaların artık bedava olması büyük dikkat çekti. Çünkü pek çok kişi bu konuda büyük tereddüt yaşıyor. Mobil üzerinden yapılan ücretli oyun ödemelerine karşı ön yargının kırılması lazım. Google, bu durumun farkında ve şimdiden bazı uygulamaları geçici süreyle bedava vererek kullanıcıların denemesi için fırsat yaratıyor. Bu deneyimden olumlu etkilenenler ise sonradan satın alma işlemine başvuruyor. Dolayısıyla Google Play Store'un bu hamlesi oldukça anlaşılır bulunmakta. Son zamanlarda artan kampanyalara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer Android mobilde hangi uygulama ve oyunlar ücretsiz oldu? Oyunların isimlerini tek tek paylaşacağız. Böylelikle işinize gelen ve seveceğiniz oyunları vakit dolmadan indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Play Store Ücretsiz Olan Oyunlar

  • Dino Tim Full Version: Basic Math for kids
  • Emoji Match: A sliding puzzle
  • Hero Z
  • Last Day Survival-Zombie Shooting 24H Dark Dungeon
  • League of Stickman – Best action game(Dreamsky)
  • Math games for kids – Multiplication table (PRO)
  • Sudoku Pro
  • Burning Fortress 2
  • Cross the Cliff
  • Heroes Legend – Epic Fantasy RPG

gs.jpg

Geçici Süreliğine Ücretsiz Oldu!

Oyunların ve uygulamaların geçici süreliğine ücretsiz olduğunu belirtelim. Yani yukarıda belirtilen oyunları hızlı bir şekilde indirip denemeniz sizin yararınıza olur. Böylelikle beğendiklerinizi gönül rahatlığıyla satın alabileceksiniz. Bu konuda Google'ın önemli bir çaba gösterdiği görülüyor. Çünkü insanlar PC platformunda oyun satın almaya sıcak baksalar da mobilde aynı şey geçerli değil. Mobilde satın alınan oyun sayısı çok daha az. Oyun içi harcamalar konusunda bir sıkıntı yok ancak oyunu sıfırdan satın almak kullanıcılara zor geliyor. Bu bakış açısının değişmesi ve Play Store üzerindeki oyunlara yönlendirilmeleri için çalışmalar sürüyor. Çeşitli etkinlikler aracılığıyla pek çok oyunun indirilmesi sağlanıyor. Daha sonra ücretli hale geldiğinde eğer oyuncu oyunu beğenmiş ise satın alabiliyor.

Süre Ne Zaman Bitecek?

Oyunların süresi oyunun kendisine göre değişkenlik göstermekte. Ancak genel olarak 1 ila 6 gün arasında değiştiğini söylemeliyiz. 1 hafta içerisinde listede bulunan oyunların tükeneceği ve ücretli şekilde satılacağı öngörülüyor. Play Store, Android'de daha çok ücretsiz oyunların tercih edildiğini analiz edince etkinliklerin sayısını artırdı. Aynı zamanda uygulama sayısında da artış yaşandı. Şirketin bu hamlesi takdir ediliyor. Google, her alanda büyümek isteyen bir şirket. Kullanıcılar ise mobil oyunlardaki gelişimi fark etmekte. Yalnızca oyunlar değil, premium destek veren uygulamalar da ilgi görüyor.