Path of Exile, Xbox One'a Geliyor

Path of Exile, Xbox One'a Geliyor

Path of Exile'ın geliştiriciliğini üstlenen Grinding Gear Games, Twitter hesapları üzerinden yapmış olduğu açıklama ile birlikte oyunlarının Xbox One'a çıkışını gerçekleştireceğini duyurdu.

İlk olarak çıkışını 2013 yılının Ekim ayında gerçekleştiren Path of Exile, bu çıkışı PC platformuna yapmıştı. Daha sonra PlayStation 4 platformuna da gelen Path of Exile'ın ilerleyen zamanlarda Xbox One için de oynanabilir hale geleceği bekleniyordu. Metacritic ortalaması 86 olan yapım ücretsiz bir yapım olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bir süredir artan, oyunun Xbox One'a gelmesinin istekleri bugün sonuç buldu ve geliştirici ekip Grinding Gear Games, Twitter üzerinden Path of Exile'ın Xbox One'a geleceğini duyurdu.

Geliştirici ekibin resmi forumları üzerinden yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

"Path of Exile'ın Xbox One'a çıkışını gerçekleştireceğini duyurmaktan gurur duyuyoruz. Oyun, Xbox One'da da ücretsiz şekilde yerini alacak. Ayrıca oyunun beşinci bölümünü içeren ve son versiyonu olan 3.0.0'da dahil olmak üzere bütün içerikleri PC ile aynı olacak. Xbox One oyuncuları kendi aralarında oynayacak yani PC oyuncuları ile ayrı olacaklar. Bunun nedeni ise platformlar arası bazı küçük farklılıklar ve bizden kaynaklı problemler. İleride oyuna getireceğimiz içerikleri ve lig planlarını Xbox One'da da, PC ile aynı şekilde devam ettirmeyi düşünüyoruz. Path of Exile'ın Xbox One sürümü için oldukça heyecanlı olduğumuzu yineleyerek, oyun hakkında önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgi açıklayacağımız belirtmek isteriz."

Bu açıklama ile birlikte oyunun Xbox One için duyuru videosu da yayınlandı. İyi seyirler.