Nintendo Switch Game 'Pokémon Unite' 22 Eylül'de iOS ve iPadOS'a Geliyor

Nintendo Switch Game 'Pokémon Unite' 22 Eylül'de iOS ve iPadOS'a Geliyor

Nintendo Switch Game 'Pokémon Unite' 22 Eylül'de iOS ve iPadOS'a Geliyor

Nintendo, bugüne kadar yalnızca Nintendo Switch'te bulunan savaş arenası oyunu "Pokémon Unite"ın 22 Eylül'de iOS, iPadOS ve Android'e geleceğini duyurdu.

Pokémon Unite, ilk olarak 21 Temmuz'da Nintendo Switch için piyasaya sürülen, oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu oyundur. Oyunda, oyuncular beşer kişilik savaşlarda birbirleriyle karşı karşıya gelirler. Savaşlar sırasında oyuncular, vahşi Pokémon'u yakalamak, seviye atlamak ve kendi Pokémon'larını geliştirmek ve rakiplerini stratejik olarak yenmek için takım arkadaşlarıyla işbirliği yapmalıdır. Maçı kazanmak için oyuncuların ayrılan süre içinde rakip takımdan daha fazla puan kazanmaları gerekir.

Platformlar arası oyun, Nintendo Switch ve mobil cihazlarda mevcut olacak ve oyuncuların ilerlemelerini, kayıtlı verilerini ve karakterlerini senkronize etmek için oyunun her iki sürümündeki hesaplarını bağlamalarına olanak tanıyacak.

Oyun indirilmeye hazır olduğunda bir bildirim için ön kayıt ve kayıt işlemi artık App Store ve Google Play Store'da mevcuttur. Nintendo, oyunun mobil versiyonu için ön kayıt 2,5 milyona ulaşırsa, oyuncuların bir "Pikachu Unite" lisansı veya "Aeos paraları" alacağını söyledi. Ön kayıt sayısı beş milyona ulaşırsa, oyuncular bir "Holowear—Festival Style: Pikachu" alacaklar.