Nintendo Switch, En Az Wii Kadar Başarılı Olacak

Nintendo Switch, En Az Wii Kadar Başarılı Olacak

Nintendo'nun yeni konsolu Switch, yeni bir konsol olduğundan her yeni konsolda olduğu gibi oyun bakımından biraz sıkıntılı gözükebiliyor. Üçüncü parti firmalarla anlaşılacağını duyuran Nintendo, daha sonra Switch'e gelecek olan oyunları duyurmuştu. Yine de başka firmalardan da atılım bekleyen Nintendo'ya en çok güvenen firmalardan biri de Ubisoft. Öyle ki birçok yapımlarının Switch versiyonlarını duyurdu.

Bu konu ile ilgili Ubisoft resmi sitesi üzerinden açıklamalarda bulunan Ubisoft Fransa Şubesi Müdürü Xavier Poix, Just Dance 2017, Steep Definitive Edition, Just Dance 2017 gibi oyunların Switch'e geleceğini belirterek, ilerleyen günlerde daha fazla oyunlarının Switch versiyonlarının duyurusunu gerçekleştireceklerini de belirtti. "Her açıdan ve kategoriden içeriğe sahip yapımlara sahip olan Wii, içerisinde bulunan harekete duyarlı sistemi sayesinde gerek çocuklar gerekse aileler olmak üzere birçok kitleye hitap etmişti. Nintendo Switch'in sahip olduğu özelliklere de baktığımızda aynı etkinin Switch'de de yaşanacağını düşünüyoruz. Bundan böyle artık hem ev hem de mobil bir konsola sahip olmanıza gerek yok. Taşınabilir ve bu sayede istediğiniz her yere götürebileceğiniz bir konsol var." açıklamasını yapan Xavier Poix, bu sözleriyle Nintendo Switch'e fazlasıyla güvendiğini ve en az Wii kadar başarılı olabileceğine inandığını belirtiyor.

Wii'nin özelliklerine ve daha fazlasına sahip olan Nintendo Switch bakalım beklenilenin üzerinde başarı yakalayabilecek mi?