Nintendo Nedir, Nintendo Hakkında Bilgiler

Nintendo Nedir, Nintendo Hakkında Bilgiler

Belki de dünyanın en eski ‘oyun üreticisi’ kuruluşlarından biri olan Nintendo, herkes tarafından bilinmesi gereken bir firmadır. Nintendo belki de günümüzde oynamayı tercih ettiğimiz birçok oyunun bu zamanlara kadar gelişerek gelmesinde fayda sağlayan en öncü şirkettir. Nintendo hakkında bilgileri sizler için paylaşacağız. Nintendo nedir? Sorusuna cevaplar burada sizler için yer alacak.

Senelerden beridir faaliyetini sürdüren Japonya kökenli bir şirket olan Nintendo hakkında merak edilen her şeyi açıklayacağız. Nintendo’nun eskiden beridir günümüze nasıl gelebildiğini vereceğimiz bilgilerle daha da öğrenmiş olacak ve yeni fikirlere sahip olacaksınız. Nintendo, oyun dünyasının en eski kuruluşlarından biri olarak her zaman dikkat çekmeyi başarmış ve yaptığı oyunlar sayesinde de oyun dünyasının gelişmesine öncü olmuştur.

Nintendo Nedir?

Japonya merkezli olarak kuruluşu gerçekleştirilen çok uluslu video oyunları üreticisi ve elektronik bağlamda faaliyet gösteren şirkettir. Şirketin kurucusu FusajiroYamauchi’dir. Bu şirkette yer alan diğer önemli kişiler ise ShuntaroFurukawa ve ShigeruMiyamoto’dur. 2019 senesinin verilerine baktığımızda bünyesinde 6.113 kişi aktif olarak görev yapmaktadır. Bu sayı 1 sene içerisinde artış göstermiş olabilir ama henüz böyle bir bilgiye sahip olamadığımızdan 1 sene öncesinin verilerini sizlerle paylaşıyoruz. Nintendo, 23 Eylül 1989 tarihinde hanafuda oyun kartlarını piyasaya çıkartarak faaliyetlerine başlamış sonrasında ise oyuncak ve video oyunlarını kendi bünyesinde üreterek gelişimini gösterdi. Nintendo seneler geçmesine rağmen halen daha günümüzde aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürmekte ve yeni şeyler üretmek için çaba göstermektedir. Mario, Thelegend Of Zelda, Pokemon gibi bütün zamanların en iyi olarak adlandırdığı oyunların yapımcısı olan ve bu oyunların satılış miktarlarından dolayı rekorlar kırmayı başaran Nintendo, yeni ürünleriyle günümüzde de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Nintendo bünyesinde Video oyunları, video oyunu konsolları ve oyun kartlarını halen daha üretmektedir.