Nintendo konsol satışları iyi gitmiyor

Nintendo konsol satışları iyi gitmiyor

Nintendo cephesinde olan Wii U konusunda işlerin yolunda gitmediği biliniyor. Firma yaptığı açıklamarda ise toplam satış miktarını açıkladı. Konu ile ilgili yazımızın devamında!

Toplamda 6 milyona yaklaşan Wii U, son 9 ayda sadece 2.41 milyon adet satabilmiş. Nintendo Mart ayının sonunda bitecek, mali yılda toplam 2.8 milyon satmayı planlıyor.

nintendo

Bu arada  The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, Wii U Party ve Super Mario 3D World gibi popüler oyunları olan Wii U her biri için Noel döneminde 1 milyondan fazla satmış olduklarını söyledi. Özellikle aralarından Super Mario 3D World'un daha iyi bir performans sergilemesi bekleniliyordu. Bu mali yılda ise 15.96 milyon Wii U oyunu satılmış  durumda. Konsol çıktığından beri ise 30 milyona yakın oyun satılmış.

Diğer taraftan bakacak olursak Nintendo 3DS'in satışları 43 milyona ulaşmışken, oyunları ise 152 milyon satmış. Firmanın bir önceki konsolları olan Wii 100.90 milyon adet bu konsolun oyunları ise 892 milyon adet satıldığını okurlarımıza aktaralım. Nintendo DS ise toplam olarak 153 milyon satarken, oyunları ise 942 milyon adet satıldığı görülüyor.