NieR Automata İçin 14.3GB'lık Steam Güncellemesi Yayınlandı

NieR Automata İçin 14.3GB'lık Steam Güncellemesi Yayınlandı

Square Enix daha önce yaptığı açıklamada,

NieR Automata

'nın Steam versiyonuna oyunun sorunlarını düzelten bir yama yayınlayacağını açıklamıştı. Söz verildiği gibi bu güncelleme nihayet yayınlandı. Ve tüm değişikliklerin, iyileştirmelerin ve ince ayarların yanı sıra bu yama, Denuvo Anti-Tamper teknolojisini oyundan kaldırıyor. Bu da oyunun artık korsan oyunlara karşı savunmasız olduğunu gösteriyor.

NieR Automata

NieR Automata'nın Steam Yaması 14.3 GB boyutundadır ve şu anda indirilebilir durumda. Square Enix, çeşitli kararlılık düzeltmeleri uyguladığını belirtti. Şimdi Denuvo'nun kaldırılması ile bu ince ayarların bir parçası olup olmadığını gerçekten bilmiyoruz.

Hatırlayacağınız üzere daha önce Square Enix, oyunun Xbox Game Pass versiyonu için bir güncelleme yayınlamış ve oyunda bulunan optimizasyon sorunlarının neredeyse hepsini kaldırmıştı. Bunun ardından oyuncular aynı güncellemenin Steam versiyonuna da bir süredir gelmesini bekliyordu.

En nihayetinde şirket dört yılın ardından NieR Automata'nın Steam versiyonunu tamamen düzeltti. Aşağıda gelmiş olan güncelleme detaylarını görebilirsiniz.

NieR Automata 15 Temmuz Güncelleme Notları

 • Borderless video ayarları: Borderless pencere ayarları eklendi.
 • AMD Fidelity FX: Fidelity FX CAS özelliği eklendi.
 • HDR: Sistem şimdi Windows görüntü ayarlarında HDR'nin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini algılayacak ve varsa oyunu otomatik olarak HDR modunda başlatacak.
 • Anti-aliasing: Kenar yumuşatma işlevinde ayarlamalar
 • Arayüz dokuları (4K): Simgeler, arka planlar ve UI öğeleri vb. için yaklaşık 270 UI dokusu artık 4K çözünürlükleri destekliyor.
 • Kesilmiş Sahneler: Bit hızı iyileştirildi ve önceden oluşturulmuş tüm kesme sahneleri ayarlandı. Böylece artık 60FPS'de oynayacaklar ve resmi esnetmeden doğru en-boy oranında görüntüleyecekler.
 • Küresel Aydınlatma: Yeni bir “Küresel aydınlatma” özelliği eklendi. Bu seçeneği üç farklı seviyeye ayarlayabilirsiniz; Yüksek, Orta veya Düşük.
 • Ambient occlusion/bloom: Ortam tıkanıklığı ve çiçeklenme efektleri için oluşturma hedefleri, oyunun çözünürlüğüne bağlı olarak dinamik çözünürlüğe değiştirildi.
 • Alt + Enter tuşlarına birlikte basarak tam ekran ve pencereli mod veya kenarlıksız ve pencereli mod gibi ekran görüntüleri için son seçilen görüntüleme modları arasında geçiş yapmak artık mümkün.
 • Oyun kumandası kullanıldığında oyun artık fare imlecini göstermiyor.
 • Varsayılan ayarlarda kare hızını 60FPS'de sabitlendi.

Ayrıca Denuvo Anti-Tamper teknolojisinin ne olduğunu bilmeyenler için kısa bir açıklama: "Denuvo Anti-Tamper, Irdeto'nun bir yan kuruluşu olan Avusturyalı yazılım şirketi Denuvo Software Solutions GmbH tarafından geliştirilen bir kurcalamaya karşı teknoloji ve dijital haklar yönetimi planıdır."

NieR Automata Türkçe Yama

Ayrıca NieR Automata'yı Türkçe yama ile birlikte oynamak isterseniz yapmanız gereken oldukça basittir. Buraya tıklayarak gideceğiniz sitede yamayı indirip kurmanız yeterli olacaktır.