Netflix Oyunları, Yarından İtibaren Tüm Dünyada Kullanıma Açılacak

Netflix Oyunları, Yarından İtibaren Tüm Dünyada Kullanıma Açılacak

Netflix, yarından itibaren tüm Android abonelerine mobil oyunlar sunacak. iOS kullanıcıları ilk oyun grubuna daha sonra erişecek.

Netflix, oyun tutkusu ile ileriye doğru büyük bir adım atıyor. Yarındandan itibaren tüm aboneler, Android cihazlarda beş mobil oyunu hiçbir ek ücret ödemeden oynayabilir. Şirket, iOS kullanıcılarının daha sonraki bir tarihte oyunlara erişebileceğini söylüyor.

Kullanıma Sunulan Oyunlar

  • Stranger Things: 1984 (BonusXP)
  • Stranger Things 3: The Game (BonusXP)
  • Shooting Hoops (Frosty Pop)
  • Card Blast (Amuzo & Rogue Games)
  • Teeter Up (Frosty Pop)

Ağustos ayında Netflix, Polonya'daki Android uygulamasında Stranger Things 1984 ve Stranger Things 3 ile oyunları test etmeye başladı. Test, bir sonraki ay İspanya ve İtalya'da üç sıradan oyunla (Shooting Hoops, Teeter Up ve Card Blast) genişletildi.

Oyunlarda reklam veya uygulama içi satın alma yoktur. Uygulamanın ana sayfasındaki oyunlar bölümüne giderek veya oyunlar sekmesinden bunlara telefonunuzdan veya tabletinizden erişebilirsiniz. Bir oyun seçtikten sonra, onu Google Play Store'dan veya (yakında) App Store'dan indirebilir ve Netflix uygulaması aracılığıyla oynayabilirsiniz.

Oyunlar, Netflix profilinizde varsayılan olarak tercih edilen dile dönecektir. Ancak, bir oyun henüz o dilde mevcut değilse, varsayılan olarak İngilizce olacaktır. Bazı oyunlar çevrimdışı da çalışacaktır.

Netflix hesabında profili olan herkes, ayrı bir aboneliğe ihtiyaç duymadan oyunları oynayabilecek. Ancak, oyunlar çocuk profillerinde kullanılamayacak. Yetişkin profillerine erişimi engellemek için bir PIN ayarlamış olan kullanıcıların da oyun oynamak için kodlarını girmeleri gerekecektir.

Son birkaç yıldır etkileşimli şovlar ve filmler denedikten sonra Netflix, oyunlarda daha büyük bir yer edinmeye istekli olduğunu açıkça ortaya koydu. Temmuz ayında ikinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında şirket, bugüne kadarki en ciddi oyun hamlesinin mobil cihazlarda başlayacağını söyledi.

Netflix, beş oyunun ilk partisinin oyun özlemlerinin sadece başlangıcı olduğunu söylüyor. Eylül ayında şirket, Oxenfree geliştiricisi Night School Studio şeklinde ilk kez bir oyun stüdyosu satın aldı.

Bir blog yazısında açıklama yapan Netflix oyun geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu, "Tıpkı dizilerimiz, filmlerimiz ve özel ürünlerimiz gibi, ister yeni başlayan ister ömür boyu süren bir oyuncu olun, her oyun seviyesi ve her tür oyuncu için oyunlar tasarlamak istiyoruz" dedi.