NBA LIVE 16 videosunda Cem Karaca'nın şarkısı kullanılmış!

NBA LIVE 16 videosunda Cem Karaca'nın şarkısı kullanılmış!

EA Sports'un geçtiğimiz gün tanıttığı NBA LIVE 16 oyununun tanıtım fragmanında merhum sanatçımız Cem Karaca'nın Obur Dünya şarkısı kullanılmış.

Geçtiğimiz günlerde Electronic Arts'ın E3 2015 fuarı kapsamında düzenlediği konferasında NBA LIVE 16 tanıtılmıştı. Tanıtım videolarında kullandıkları müzikler ile dikkat çeken EA, bu sefer daha farklı bir senaryo ile karşımıza çıkıyor.

NBA LIVE 16'nın yayınlanan ilk fragmanında merhum sanatçımız Cem Karaca'nın yıllar önce kaydettiği Obur Dünya isimli şarkısı kullanılmış. Tabii ki bu şarkı doğrudan klibe yerleştirilmemiş. Detaylara girmeden önce ilk olarak alttaki NBA LIVE 16'nın yayınlanan ilk videosunu izlemenizi istiyoruz.

Yukarıdaki videoda duyduğunuz arkaplan müziği aşağıda gördüğünüz gördüğünüz klibte yer alan şarkının EA tarafından yeniden düzenlenmiş hali.

Yukarıda gördüğünüz şarkının arkaplan müziği ise Cem Karaca'nın yıllar önce kaydettiği Obur Dünya isimli şarkısının ilk 3 saniyesinin arka arkaya tekrarlanmasıyla oluşturulmuş hali.

{{unknown}}

Konuyla ilgili olarak sözlüklerde tartışmalar başladı ve Youtube videolarının altına aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi yorumlar yapılıyor. EA, konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

ea nba live 2016