NBA 2K21'in Yeni Nesil Konsollara Çıkış Tarihi Belli Oldu

NBA 2K21'in Yeni Nesil Konsollara Çıkış Tarihi Belli Oldu

Basketbol oyunlarında rakipsiz olan 2K Sport, en son olarak NBA 2K21 serisi ile gündeme geldi. Grafik yapısıyla ve karakter modellemeleriyle çok başarılı bulunan oyun, yeni nesil oyun konsollarına da sunulacak olarak biliniyordu. Fakat yeni nesil konsollar için çıkış tarihi net değildi.

Tam tarih paylaşılmamıştı ve 2K Sport bu konuda yakın zamanda açıklama yapacağını söylemişti. Yeni nesil oyun konsolları adına beklenen açıklamada sonunda geldi. Oyunun PS5 Xbox Series X ile Xbox Series S oyun konsolları ne zaman geleceği resmi olarak açıklandı.

İlginizi Çekebilir: Outlast Trials Hikayesi ve Çıkış Tarihi

NBA 2K21 Kasım'da Yeni Nesil Oyun Konsollarında

NBA 2K21 hesabından yapılan duyuru ile beraber oyunun Kasım ayında yeni nesil oyun konsolları için de çıkış yapacağı duyuruldu. 10 Kasım tarihinde Xbox'ın yeni nesil oyun konsollarını için piyasaya çıkacak olan yeni basketbol oyununun, PS5 oyun konsollarına çıkış yapacağı tarih ise 12 Kasım olarak açıklandı.

12 Kasım tarihi, PS5 oyun konsollarının ilk partisinin satışa sunulacağı tarih. Konsolların tüm dünyada satışa çıkması 19 Kasım tarihini bulacak. Yani buradan anlamamız gereken şey şu olacak ki NBA 2K21 yeni nesil oyun konsolları çıktığı gibi yeni nesil oyun konsolları için satın alınabiliyor olacak.

NBA 2K21

Yeni nesil oyun konsollarında yapımı satın almak isteyen kullanıcıların ise biraz daha fazla ödeme yapması gerektiğini belirtelim. Yeni nesil oyun konsollarında 10 dolar daha yüksek fiyat istenecek ve bunun yanında çapraz platform desteği de olmayacak. Yeni nesil konsol sahipleri yalnızca kendi aralarında oyunu oynayabilecek.

Son seri için yapılan değişiklikler dolayısıyla böyle bir yolun seçilmesi gerektiği söylendi. İlerde çapraz platform desteğinin gelmesi de beklenmiyor.