Minecraft, Mart'tan İtibaren Bir Microsoft Hesabı Gerektirecek

Minecraft, Mart'tan İtibaren Bir Microsoft Hesabı Gerektirecek

2014'ten beri Minecraft'ın sahibi olan Microsoft, Ekim 2020'de geçişi duyurdu. Şirketin ilk planı Microsoft Hesaplarını 2021'de zorunlu kılmaktı, ancak değişiklik ertelendi. Java sürümü, iki ana Minecraft sürümünden biridir.

Şimdiye kadar Java sürümünü oynayan oyuncular bunu yapmak için bir Mojang hesabı veya bir Microsoft Hesabı kullanabilirler. Minecraft'ın orijinal geliştiricisi Mojang, satın alma işleminden sonra oyun üzerinde çalışmaya devam etti.

10 Mart 2022'den itibaren Minecraft, bir Microsoft Hesabı kullanılmadığı sürece oynanamaz. Microsoft, milyonlarca Minecraft Java oyuncusunun hesaplarını zaten bir Microsoft Hesabına geçirdiğini iddia ediyor. Microsoft, kendi hesap sisteminin Mojang hesap sistemine göre iki faktörlü kimlik doğrulama desteği gibi avantajlar sunduğunu belirttiğinden, oyuncular da bu hamleden faydalanıyor.

Ebeveynler ayrıca, çocuklarının Microsoft Hesaplarını yönetmeleri koşuluyla, çocuklarının oyun etkinlikleri üzerinde daha iyi kontrol sahibi olabilirler.

Microsoft'a göre tüm veriler taşınır ve tüm içerik ve özellikler aynı kalır. Oyuncular, hesabı taşıdıklarında ücretsiz bir özel mağara alırlar. Tüm geçiş, Microsoft'a göre yalnızca "birkaç dakika" sürmelidir; çoğu, bir Microsoft Hesabının zaten kullanılıp kullanılmadığına veya sıfırdan oluşturulması gerekip gerekmediğine bağlıdır.

Birden çok eski veya Mojang hesabı kullanan Minecraft oyuncularının klasik hesaplarının her biri için ayrı Microsoft Hesapları oluşturması gerekir. Bu hesaplardan herhangi birinde oturum açma seçenekleri sağlanır.

Hareket, Mojang hesapları için desteği bırakabileceğinden ve taşıma tamamlandıktan sonra artık bunları sürdürmesi gerekmediğinden, her şeyden önce Microsoft'a fayda sağlıyor. Herhangi bir nedenle Microsoft Hesabına geçmek istemeyen oyuncular, 10 Mart 2022'ye kadar Microsoft Hesabı kullanmak zorunlu olduğundan Minecraft'ın resmi sürümlerini artık oynayamayacaklar.