Minecraft Java Sürümü PC İçin Xbox Game Pass'e Geliyor

Minecraft Java Sürümü PC İçin Xbox Game Pass'e Geliyor

Minecraft nihayet hem Bedrock hem de Java sürümleri olan PC için Xbox Game Pass'e geliyor.

Mojang Studios'un blok tabanlı dev sansasyonu Minecraft, Mart 2019'dan bu yana Xbox Game Pass aboneliğinde mevcut, ancak yalnızca Xbox konsol varyantında. Stüdyo, bu yılki Minecraft Live sunumu sırasında PC aboneleri için Xbox Game Pass'in 2 Kasım'dan itibaren oyunu kazanacağını duyurduğu için bu durum yakında değişiyor.

Orijinal Java Sürümü aynı zamanda oyun aboneliğine de girdiğinden, yalnızca Bedrock sürümü de değildir. İkisi arasındaki temel farkı açıklamak için, Bedrock, çapraz oyunun mümkün olduğu yerdir ve PC, konsollar ve hatta mobil cihazlardaki oyuncuların maceraya atılmak ve birleşik sunucular oluşturmak için bir araya gelmelerine izin verirken, PC'ye özel Minecraft Java Sürümü kapsamlı mod desteği sunar ve arkasında büyük bir modding topluluğu var.

İki sürüm şu anda iki farklı mağazada (Microsoft Store'da Bedrock ve Minecraft Launcher'da Java) mevcut olduğundan Mojang, Bedrock Edition'ı ilk kez Minecraft Launcher'a getiriyor. 2 Kasım'dan sonra, PC aboneleri sürümler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecekler. Normal sahiplerin bu birleşik yöntemi ne zaman kullanmaya başlayabilecekleri belli değil.

Minecraft, bir sonraki büyük güncelleme olan Caves & Cliffs: Part II'yi bu yılın ilerleyen aylarında almak üzere programa alındı.