Minecraft 1.18 Güncellemesi Duyuruldu; İşte Yenilikler

Minecraft 1.18 Güncellemesi Duyuruldu; İşte Yenilikler

Minecraft Caves & Cliffs güncellemesi gerçekleşecek ve burada, oyuncuların ne kadar daha beklemek zorunda kalacağını ve bu güncelleme sırasında sunulması muhtemel güzellikleri açıklıyoruz.

Minecraft, dünyanın en popüler çevrimiçi oyunlarından biridir. Her çeyrekte daha da güçlenmeye devam eden yaklaşık 140 milyon kullanıcıdan oluşan aylık aktif bir kullanıcı veritabanına sahiptir. Şimdi, 2021 yılının başından beri Minecraft oyuncuları, şirketin geçen yıl açıkladığı bir dizi özelliği bekliyor. Ancak bu yılın başlarında Minecraft'ı tasarlayan ve geliştiren şirket Mojang, söz verdiği tüm özelliklerin bu yıl iki güncelleme şeklinde geleceğini duyurdu.

Ancak bu olmadı. Şirket, bu yılın başlarında bir blog yazısıyla nedenini açıkladı: “...bu güncellemenin hırs düzeyi ve dünyanın mevcut durumu nedeniyle, sadık kalırken bu vaadi yerine getirmekte zorlandık. orijinal zaman çizelgemize. Size mümkün olan en iyi güncellemeyi vermek önceliğimiz olduğundan, Caves & Cliffs'i iki bölüme ayırmaya karar verdik. İlk bölüm bu yaz geliyor, ikinci bölümün ise tatil sezonunda yayınlanması planlanıyor.”

Minecraft 1.18 güncellemesi ne zaman gelecek?

Minecraft Caves and Cliffs güncellemesi 1. bölüm, 8 Haziran'da 1.17 güncellemesi şeklinde gelmişti. Ve şimdi herkes geçen yıl duyurulan özelliklerin çoğunu getirecek olan 1.17 güncellemesini bekliyor. Mojang, ikinci güncellemenin bu yıl sonbaharda geleceğini zaten duyurdu. Ancak şirket bunun için bir zaman çizelgesi vermedi. Bu nedenle, muhtemelen bu güncellemeyi elde etmek için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Minecraft 1.18 güncellemesi hangi özellikleri getirecek?

Minecraft'ın ikinci güncellemesinin oyuna tonlarca yeni özellik getirmesi muhtemel. Bu güncelleme, oyunculara envanter yönetimi konusunda yardımcı olacak bir Paket özelliği ile gelecek. Ayrıca peynir ve spagetti çeşitlerinde gelecek olan gürültü mağaralarına da sahip olacak. Bu sonbaharda gelen bir diğer özellik ise yemyeşil bir mağara. İsveçli ressam John Bauer'den esinlenilmiş ve asma, meyve ve çiçeklerle dolu. Buna ek olarak, güncelleme, diğerleri arasında karlı yamaçlar ve yüksek tepeler gibi yeni arazileri içerecek.