Microsoft Xbox Cloud Gaming, Edge tarayıcı beta aracılığıyla Valve Steam Deck'te erişilebilir

Microsoft Xbox Cloud Gaming, Edge tarayıcı beta aracılığıyla Valve Steam Deck'te erişilebilir

Bir Microsoft Edge ekip üyesi, Valve Steam Deck için Edge tarayıcısının beta sürümünün mevcut olduğunu onayladı. Bu, esasen taşınabilir bir Linux oyun bilgisayarı olan bir web tarayıcısı aracılığıyla Xbox Game Pass Ultimate aboneleri için Xbox Bulut Oyun platformuna erişim sağlar.

Bir Microsoft Edge ekip üyesi tarafından kaleme alınan bir Reddit gönderisi, Xbox Cloud Gaming'in Steam Deck ile çalıştığını doğruladı. Taşınabilir ancak güçlü oyun konsolu sahipleri, Microsoft'un tarayıcısının beta sürümünü yüklemek zorunda kalacaktı. Hala beta sürümünde olmasına rağmen, Edge tarayıcısını Steam Deck'e yüklemek, oyuncuların Xbox Game Pass abonelikleri aracılığıyla mevcut olan oyun kataloğundaki bazı oyunlara erişmelerini sağlar.

Ancak, oyuncuların bazı oyunları oynarken sorunlarla karşılaşabileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, Edge tarayıcısının yalnızca beta sürümünü indirmek anında erişim sağlamaz. Reddit gönderileri, Steam Deck sahiplerinin bir web tarayıcısı aracılığıyla Xbox Cloud Gaming'e erişmek için izlemeleri gereken prosedürün ayrıntılarını veriyor. Oyuncuların mümkün olan en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamak için Steam, cihaz için doğrulanmış ve oynanabilir oyunların bir listesini içeren bir sayfa hazırladı.

Steam Deck sahiplerinin Edge tarayıcısı aracılığıyla güvenilir bir şekilde oynayabilecekleri dikkate değer oyunlardan bazıları Forza Horizon 5, Quantum Break ve Sea of ​​Thieves'dir. Konsolda katı bir hile önleme yazılımı var ve bu, Halo Master Chief Collection, Halo Infinite, Gears of War 5 ve Microsoft Flight Simulator X gibi oyunları şu anda taşınabilir oyun konsolunda oynanamaz hale getiriyor.

Microsoft'un Steam Deck'teki Edge tarayıcısının uyumluluğunu, performansını ve kararlılığını iyileştirmeye çalıştığını eklemeye gerek yok. Bu nedenle Steam Deck Onaylı listesi büyümeye devam etmelidir. Eklemeye gerek yok, Linux komutlarını yürütmekten rahatsız olanlar, deneysel özelliği denemekten kaçınmak isteyebilirler.

Xbox Bulut Oyun platformu, Microsoft'a ait olmayan ürünlerde istikrarlı bir ilerleme kaydediyor. Daha bu hafta, uzaktan barındırılan oyun akışı hizmeti, iOS'ta bir performans artışı aldı. Bu, esasen herhangi bir Apple iPhone sahibinin Xbox Game Pass'e abone olabileceği ve Microsoft'un sunduğu oyunları oynayabileceği anlamına gelir.