Mayıs ayında PlayStation Store'da en çok satan oyunlar

Mayıs ayında PlayStation Store'da en çok satan oyunlar

Sony, her ay sonu PlayStation Blog'ta paylaşılan önceki ayın en çok satan oyunları listesine bir yenisini daha ekledi ve Mayıs ayının en çok satanlarını açıkladı.

Sony'nin her aya özel olarak paylaştığı PlayStation Store'un en çok satan oyunları listesinde Mayıs ayında büyük iniş ve çıkışlar yaşandı. Sony, Kuzey Amerika ve Avrupa için ayrı ayrı en çok satan oyunları açıkladı.

PlayStation Store'da Mayıs ayında Kuzey Amerika'da en çok oyunlara baktığımız zaman, PlayStation 4 platformunda liderliği CD Projekt RED'in geçtiğimiz Mayıs ayının ikinci yarısında çıkış yapan aksiyon RPG oyunu The Witcher 3: Wild Hunt alıyor. Listede ikinci sıra ise başarılı dövüş oyunu Mortal Kombat X'e ait. Geçtiğimiz hafta listenin yedinci sırasında yer alan Grand Theft Auto 5 ise onuncu sıraya gerilemiş durumda.

Kuzey Amerika'da PlayStation 3 platformundaki satışlara baktığımızda ilk sırada uzun süre önce çıkış yapmış olan Mass Effect Trilogy'nin yer aldığını görüyoruz. Grand Theft Auto 5 ise yirminci sırada kendine yer buluyor.

PlayStation Store'da Mayıs ayında Avrupa'nın PlayStation 4 üzerinde en çok satan oyunları listesinde ilk sıra Kuzey Amerika'da olduğu gibi The Witcher 3: Wild Hunt'a ait. Geçtiğimiz ayın en büyük çıkışlarından biri olan Project Cars, aynı platformda Kuzey Amerika'da on ikinci sırada yer alırken Avrupa'da ikinci sırada yer alıyor. Grand Theft Auto 5 ise on altıncı sırada yer alarak, Avrupaya kıyasla Kuzey Amerika'da konsol cephesinde satış açısından daha başarılı bir performans sergiliyor.

Avrupa'da PlayStation 3 üzerinden yapılan satışlara baktığımız zaman Electronic Arts'ın uzun süre önce çıkmış olan ve Nisan ayında altıncı sırada yer alan FPS oyunu Battlefield 4'ü zirveyi ele geçirmiş olarak görüyoruz. İkinci sıradaki oyun Minecraft, önceki ay ile aynı sırada yer alıyor.

Bu sonuçlara bakarak The Witcher 3: Wild Hunt'ın yapımcısı CD Projekt RED'i Mayıs ayının en kazançlı çıkanı olarak nitelendirebiliriz. Ek olarak Rockstar Games'in geçtiğimiz aylarda PC platformu için çıkan açık dünya oyunu Grand Theft Auto 5, PC platformundaki satışlarıyla listelerde kendine üst sıralarda yer bulurken, konsol tarafında bu popülerliğini kaybetmiş olduğunu görüyoruz.

Listenin tamamını aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. Fotoğrafı büyütmek için üstüne tıklayınız.

mayis ayinda playstation store da en cok satan oyunlar