Marvel'den Yeni Kanunlar!

Marvel'den Yeni Kanunlar!

Marvel ekibi üyesi Jay Ong, Gamesindustry ekibi ile yaptığı söyleşide video oyunları konusundaki yeni stratejilerini açıkladı. Marvel’in yeni kimliğini gösteren bu stratejileri aşağıdan okuyabilirsiniz.

  • Marvel ile anlaşma yapmak istiyorsanız elinizde çok büyük bir proje bulunması lazım; çünkü Marvel artık sadece çok büyük projelere sahip şirketlerle ilgilenecek. Aslında bu şirketlerin çok büyük projelere sahip olması da yeterli değil; çünkü Marvel’in diğer olmazsa olmazları da yetenekli geliştiriciler ve en son seviye teknolojilerin kullanılması.
  • Hiçbir şirketle özel anlaşma yapmama kararı alan Marvel, gelecekteki anlaşmalarını tek oyunluk yapacak. Oyunun beklenen ilgiyi görmesi halinde, devam oyunu için ikinci bir anlaşma yapılacak.
  • Abartıdan uzak, sade, az ve öz oyunlar yapmak isteyen Marvel ekibi, kendi oyunları arasında rekabet olmasını istemiyor. Bunun en büyük örneği ise oyuncuların kafasında da üst düzey bir karışıklık yaratmamak adına, aynı anda iki farklı geliştirici ekibiyle iki farklı Spider-Man oyunu çıkarmak istememeleri.
  • Oyunların geliştirilme sürecinde hiçbir sınıra takılmamaları için anlaşmalar imzalandıktan sonra, tüm karakterlerin tüm lisansları geliştirilecek olan oyuna sunuluyor.
  • Oyunlar piyasaya sürüldükten sonra ciddi anlamda bir destek isteyen ekip, ek içeriklere daha fazla önem vermek istiyor. Bu açıklamadan sonra, PS4 için özel olarak piyasaya sürülen Spider-Man oyununa da bir ek paket gelecek diyebiliriz.
  • Son yıllarda popüler karakterler üzerinden yapılan oyunlar yerine, Marvel’in bilinmeyen karakterleri üzerinde yoğunlaşıp bu karakterler için oyunlar geliştirmek isteyen ekip, bu konudaki çalışmalarını arttıracaklarını açıkladı.