Mart Ayının En Çok Satan Oyunları!

Mart Ayının En Çok Satan Oyunları!

Mart ayının en çok satan oyunları dün NPD tarafından yapılan bir açıklama ile belli oldu. NPD tarafından yapılan açıklamadaki listede en çok satan ilk 10 oyun listelenmiş.

Tahminlerimiz bizi yanıltmadı ve Mart ayının en çok satan oyunu beklendiği gibi Respawn Entertainment imzalı olan ve Electronic Arts'ın Xbox ve PC platformunda yayımladığı Titanfall oldu.

Listenin ikinci sırasında ise Sucker Punch Productions tarafıncan geliştirilip, Sony Computer Entertainment tarafınca yayımlanan ve sadece PS4 platformuna özel olan bir oyun var; Infamous: Second Son.

Listede üçüncü sırayı ile Obsidian Entertainment ve South Park Digital Studios'un geliştiriciliğini yaptığı bir oyun var; South Park: The Stick of Truth. Ubisoft tarafından yayımlanan bu oyun sadece PS3, Xbox360 ve PC'ye çıkmış olmasına rağmen satış rakamları gayet iyi. Yeni nesil konsollara çıkmayan oyunun satışını PC platformunun yükselttiği düşünülüyor.

Listenin sonlarına yaklaşırken dördüncü sırada ise bizi 2013 yılında satışan çıkmış olan bir FPS oyunu karşılıyor. Infinity Ward tarafından geliştirilip Activision tarafından yayımlanan Call of Duty: Ghosts listenin dördüncü sırasıyla yetinmek zorunda kalmış. Oyunun satışa çıktığı günden buraya kadar epeyce zaman olmasına karşın oyunun tüm platformlarda satışa çıkmış olması onu Mart ayında da bu listeye sokmuş. Eminiz ki Nisan ayı verileri açıklandığında yine listede olacaktır. Ama bu sefer dördüncü sırayı elde etmesi zor olacak.

Beşinci sıraya geldiğimizde ise From Software tarafından geliştirilip, yayımlanan ve PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows platformlarında satışa sunulan Dark Souls II'yi görüyoruz. Oyun kendisinden beklenen bir performans gösterdi ve Mart ayı için beşinci sıra Dark Souls II için gayet iyi.

Kojima Productions'ın geliştiriciliğini yaptığı ve Konami tarafındam yayımlanan Metal Gear Solid V: Ground Zeroes ise kendinden beklenen satış performansını ortaya koyamadı ve listenin altıncı sırasında kaldı.

Listenin yedinci sırasına geldiğimizde ise Visual Concepts'in geliştiriciliğini yaptığı NBA 2K14 adlı oyun karşılıyor bizi. 2K Sports tarafından yayımlanan oyunun yayımlanmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen hâlâ listelerde yer almayı başarıyor.

Sekizinci sıraya geldiğimizde farklı bir oyun ile karşılaşıyoruz. Square Enix tarafından geliştirilip yayımlanan Final Fantasy X/X-2 HD Remaster oyunu Mart ayında iyi bir satış yapmış. Fakat sekizinci sıra pek de yeterli gelmemiş olabilir.

Sırada ise Microsoft Windows, Nintendo 3DS, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Xbox 360, Xbox One, yani tüm platformlarda satışa çıkmış bir oyun var. TT Games tarafından geliştirilen bu oyunun yayımcılığını Warner Bros. Interactive Entertainment üstlenmiş ve oyun Mart ayındaki dişli rakiplerine rağmen dokuzuncu sıraya yerleşmeyi başarmış. Ne mi bu oyun? Tabii ki de The Lego Movie Videogame.

Listenin onuncu ve son sırasına geldiğimizde ise Minecraft adlı oyun bizi karşılıyor. Mojang tarafından geliştirilen bu oyun yine Mojang tarafındam yayımlandı. Microsoft Studios ise oyunun Xbox 360 ve Xbox One platformlarında yayımlanmasını üstlendi. Oyunun tüm platformlara çıkmış olmasına rağmen oyunun onuncu sırada kalmasını nedeni ise sadece Xbox360 satışlarının değerlendirilmesi. Tek bir platformdaki satış rakamına göre onuncu sıraya yerleşmesi büyük bir başarı. Ama diğer platformlarda bu değerlendirmeye dahil edilebilmiş olsaydı eminiz ki Minecraft daha üst sıralarda yer alacaktı.