LOL Dünya Şampiyonası Başlıyor! İşte Bütün Tarihler ve Yerler!

LOL Dünya Şampiyonası Başlıyor! İşte Bütün Tarihler ve Yerler!

RİOT Games tarafından organize edilecek olan LOL turnuvası çok dikkat çeken seçeneklerle karşımıza çıkıyor. 2020 Eylül ayında başlayacağı düşünülen bu yeni çalışmalar için hepimiz adına güncel bir seçenek doğuyor ve bu süreçlerle ilgili olarak çalışmaların tamamını ön plana çıkarabiliyoruz.

Bu yıl çok fazla çalışma karşımıza çıkıyor ve hepimizle ilgili de beklentiler ön planda yer alıyor. Bu yıl birçok e-spor turnuvası koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi ya da tamamen iptal edildi. Virüs nedeniyle ertelenen en büyük turnuvalardan biriyse, Dota 2'nin ödül havuzu 40 milyon doları aşması beklenen The International 2020 etkinliğiydi. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı olan Valve, yapılan bir açıklamada turnuvanın 2021 yılından önce düzenlenmeyeceğini belirtmişti.

Valve'un MOBA sektöründeki en büyük rakibi olan Riot Games ise popüler oyunu League of Legends'ın Dünya Şampiyonası'nı ertelemeyi düşünmüyor. Bugün bir duyuru yayınlayan Riot Games CEO'su Nicolo Laurent, 2020 Dünya Şampiyonası’nın her aşamasının, sağlık ve güvenlik önlemlerine uyularak Şangay'da düzenleneceğini açıkladı.

Dünyanın dört bir yanından takımların katılımıyla gerçekleştirilen League of Legends Dünya Şampiyonası, aynı zamanda League of Legends'ın en büyük turnuvası olma unvanını taşıyor. İlk kez 2011 yılında düzenlenen etkinlik, bu yıl Çin'in Şangay kentinde 25 Eylül'de başlayacak. Bir aydan uzun sürecek olan turnuvanın 31 Ekim tarihinde sona ermesi planlanıyor.