League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası İçin Şehirler Belli Oldu

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası İçin Şehirler Belli Oldu

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve dünyanın en iyi 24 takımının karşılaştığı müsabakalardan oluşan bir aylık turnuva, LoL e-spor organizasyonları açısından en önemli etkinliklerden birisi olarak görülüyor. League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 bu yıl Çin'in Şanghay, Qingdao, Wuhan, Chengdu ve Shenzhen olmak üzere en büyük 5 kentinde gerçekleştirilecek. Turnuvanın farklı etaplarına farklı şehirler ev sahipliği yapacak. Büyük final ise Shenzhen şehrindeki 60 bin kişilik Universiade Spor Merkezi'nde yapılacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl düzenlenecek olan dünya şampiyonasına kısıtlı ziyaretçi alınacağı bildirildi.

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Nasıl Olacak?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl LoL turnuvası Çin'de Şanghay kentinde gerçekleşmişti. Şampiyona döneminde artan Covid-19 vakaları nedeniyle gerçekleşen finallere oldukça sınırlı taraftar alınmasına izin verilmiş ve taraftarsız haliyle de keyifsiz bir turnuva geride bırakılmıştı.

Bu yıl düzenlenecek olan League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 etabında ise Play-In'in 1. ve 2. turlarında başlayacak 12 takım yer alacak. Bu grubun dışında kalan 12 takım ise Play-In'den gelen takımlarla birlikte Grup aşamalarında yarışmaya katılacaklar. Turnuvada son aşama olarak ise büyük finaller için Playofflar yer alacak.

League of Legends 2021 dünya şampiyonası programı

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Takımları

LoL 2021 Dünya Şampiyonası'nda yarışacak olan takımlar henüz netlik kazanmış değil. Takımlar belirlendiğinde Bozuktus.com ailesi olarak yeni haberlerimizle karşınızda olacağız. Yine de 2015 yılından itibaren League of Legends Dünya Şampiyonası'nda şampiyonası olan takımları sizler için derledik.

  • 2015 - SK Telecom (T1)
  • 2016 - SK Telecom (T1)
  • 2017 - Samsung Galaxy
  • 2018 - Invictus Gaming
  • 2019 - FunPLus Phoenix
  • 2020 - DAMWON Gaming

League of Legends Dünya Şampiyonası için başlangıç tarihi ile beraber ödül havuzu da netlik kazanmazken büyük finallerin 6 Kasım 2021 tarihinde olacağı daha önceden duyurulmuştu. Haliyle bu şampiyonanın da büyük finallerin hemen öncesinde yani Ekim 2021 gibi başlamasını ihtimal olarak görüyoruz.