Konami mobil platformlara odaklanıyor

Konami mobil platformlara odaklanıyor

Konami'nin yeni CEO'su Hideki Hayakawa, şirketin önümüzdeki zaman diliminde mobil platformlara daha fazla ağırlık göstereceğini açıkladı.

Konami'nin CEO koltuğuna oturan yeni isim Hideki Hayakawa, Japon bir haber sitesine verdiği röportajda Konami şirketinin geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Hayakawa yaptığı açıklamalarla şirketin bundan sonra mobil platformlarda daha fazla boy göstereceğini söyledi ve şirketin bundan sonraki ana hedefi mobil platformlar olacak. Oyunların geleceğinin mobilde yattığını vurgulayan Hayakawa, oyun içi ürünlerin satışı yerine kullanıcılara ek paketleri sunarak para kazanmak istediklerini vurguladı. Hayakawa sözlerinin devamında mobil oyunların pazar payının çok yüksek olduğunu ve mobil platformların durdurulamaz şekilde hızla geliştiğini söyledi.

Konsol ve PC platformuna henüz veda etmeyen Konami, konsol oyunlarının Japonya'da fazla tercih edilmemesi nedeniyle bu platformlar için geliştirdikleri oyunları konsolların sıklıkla tercih edildiği bölgelerde satışa sunacak.

Hayakawa, Konami'nin PC ve konsol platformlarında büyük başarı sağlayan PES ve Metal Gear serisinin yavaş yavaş mobil platformlara kaydırılacağını da sözlerine ekledi.