Kena: Bridge of Spirits Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

Kena: Bridge of Spirits Çıkış Tarihi, Oynanış, Hikaye ve Daha Fazlası

İşte Kena: Bridge of Spirits hakkında bilmeniz gereken her şey

Kena: Bridge of Spirits, günümüzün en iyi görünen filmlerinden bazılarına uyan muhteşem bir şekilde hazırlanmış animasyonları bir araya getiren bir 3D animasyon stüdyosu olan oyun geliştiricisi olan Ember Lab'de geliştirilmekte olan bir üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunudur.

Ember Lab, Josh ve Mike Grier kardeşlere aittir ve sektördeki Siyahlara ait birkaç oyun stüdyosundan biridir. Lafı fazla uzatmadan Kena: Bridge of Spirits hakkında, çıkış tarihi, oynanış, hikaye ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Kena: Bridge of Spirits çıkış tarihi

Kena: Bridge of Spirits şu anda 24 Ağustos'ta piyasaya sürülmeye ayarlandı. Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020'nin sonundan Mart 2021'e, mevcut Ağustos yayın penceresine atlayarak birden fazla gecikme aldı. Oyunun başka bir gecikme görmesi olasıdır, ancak piyasaya sürülmesine sadece bir ay kaldığımızı düşünürsek bu pek olası değil.

Twitter'da bir sonraki State of Play'in bugün duyurulacağına ve 19 Ağustos'ta gerçekleşeceğine dair söylentiler var. Kena: Bridge of Spirits için bir güncelleme içermesi bekleniyor, bu yüzden gözlerinizi dört açın.

qtmnpidpddwp6na7dobagw-1024-80-jpg.webp

Oyun, PS5, PS4 ve PC'de Epic Games Store'da piyasaya sürülecek şekilde ayarlandı. Aynı zamanda özel bir konsola özel, yani yeterli zaman geçtikten sonra diğer platformlara da gelebilir. Ayrıca, PS4'te satın almak, oyunculara yükseltilmiş PS5 sürümünü ücretsiz olarak verecek. Oyun ayrıca çoğu PS5 oyununun standart 60-70 dolarlık fiyatından çok daha ucuz olan 39,99 $ fiyat etiketi ile piyasaya çıkıyor.

Kena: Bridge of Spirits, kendini yıllar önce korkunç bir felakete uğramış yıkılmış bir köyde bulan genç bir kız olan Kena'nın etrafında dönüyor. Ruhları bir alemden diğerine yönlendirerek, devam etmelerine yardımcı olmak için onu restore etmeye çalışır.

qtmnpidpddwp6na7dobagw-1024-80-jpg-001.webp

Kena olarak oyuncular, ruhların pişmanlıklarıyla savaşmasına ve yarım kalmış işlerle yüzleşmesine yardımcı olacak. Hikayenin Kena'nın babasıyla ilgili geçmişiyle ilgili bir trajedi içereceğini de biliyoruz. Bunun ötesinde, hikayenin nereye gidebileceğine dair ayrıntılar belirsiz. Bununla birlikte, ton buruk görünüyor ve muhteşem Dreamworks benzeri animasyonu nedeniyle, muhtemelen oyunculara ilham vermek için sürükleyici duygusal anlar ve güzel görüntüler içerecek.

Kena: Bridge of Spirits oynanış

Kena: Bridge of Spirits, oyuncuların ortalığı kasıp kavurmaya çalışan korkunç bir karanlıkla savaşmak için Kena'nın büyülü yeteneklerini kullandığı üçüncü şahıs bir aksiyon-macera oyunudur. Savaşta hafif, ağır ve yüklü saldırıları birleştirmek için bir asa kullanacaksınız, ayrıca menzilli bir yay hamle seti de mevcut.

qtmnpidpddwp6na7dobagw-1024-80-jpg-002.webp

Ek olarak, oyuncunun onu düşman saldırılarına karşı savunmak için ne sıklıkta kullandığına bağlı olarak azalan, tükenebilir bir bara sahip sihirli bir kalkan var. Bu aynı zamanda çevrede ipuçları sağlar ve hatta belirli nesneleri etkinleştirebilir. Rot olarak bilinen ruh yoldaşları, hareketli nesneler veya şekil değiştirme gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek için farklı şekillerde yönlendirilebildiğinden, Kena muhtemelen bir dizi bulmaca içerecektir. Bir Game Informer röportajında, Ember Lab, oyuncuların bir boşluğu geçmek için "kırık bir köprüyü geçici olarak şekle sokmak" için Rot'u kullanabileceği bir örnek verdi.

Rot, yalnızca düşmanlara saldırarak yapılabilecek cesaretleri artırıldığında savaşta yardımcı olacaktır. Ember Lab, yolculuğunuzda bulunan Rot'un sadece savaşta ölmeyeceğini de açıkladı; "Küçücük mezarlar kazmak ya da bunun gibi hastalıklı şeyler hakkında endişelenmene gerek yok." Bu yoldaşlar dünyanın her yerindeki gizli yerlerde bulunabilir, yani 100 tanesini toplamak için her köşeyi kontrol etmeniz gerekecek. Kena'nın bir açık dünya oyunu olmadığını da unutmamak gerekiyor. Daha önce bahsedilen köy, oyuncuların diğer alanlara yönelebileceği bir merkez görevi görecek ve Ember Lab buna “geniş doğrusal” bir oyun olarak atıfta bulunacak.

Kena: Bridge of Spirits fragman

Kena: Bridge of Spirits, geçtiğimiz yılın Haziran ayında Sony'nin PS5 Future of Gaming etkinliğinde duyurulmasından bu yana çok sayıda fragman aldı. Bu ilk açıklama, oyunun nasıl görüneceğini göstermek için sinematik ve oyun öğelerinin bir kombinasyonunu kullandı.

https://youtu.be/OxzWlIbnp3U

Fragmanda, Kena ile başka bir varlık arasındaki mücadeleyi anlatan uğursuz bir ses monologları olarak dünyanın tonu hakkında bir fikir ediniyoruz. Kena'nın boşlukları çift zıplayarak geçtiğini, Rot'un bir taş figürü taşımak için birlikte çalıştığını ve dövüşler boyunca nasıl hızlı bir şekilde manevra yapmanız gerektiğine dair bazı hızlı çekimleri görüyoruz. Kena'nın son saniyede bir saldırı savuşturduğuna benzeyen bir an bile var.

https://youtu.be/pWh5388AEHw

Şubat ayında Sony'nin State of Play sırasında ikinci bir fragman ortaya çıktı. Bu fragman dünyaya daha parlak bir bakış açısı getiriyor; animasyonlar daha akıcı görünüyor ve Kena'nın daha farklı ruhları barındıran benzersiz ortamlardan geçtiğini görüyoruz. Bu fragman aynı zamanda bize hikayede neler olup bittiğine daha yoğun bir ilk bakış sunuyor, çünkü bir tür geçmiş travmanın parçaları daha netleşiyor.

Daha önce bahsedilen Game Informer röportajında, Ember Lab'ın “geliştirme ekibinde çok sayıda Sekiro ve Soulsborne hayranı olduğu ve oyun FromSoftware'in zorluğuna tam olarak uymasa da, oyunculara en yüksek ayarda meydan okunacağı açıklandı. ”

Bu benim için heyecan verici; Zor oyunlar için tam bir enayiyim, özellikle de ödüllendirici ve zorlayıcı arasında düzgün bir şekilde dengelendiğinde. Ancak, hikayeyi deneyimlemek isteyen biriyseniz, en düşük zorluk ayarı bunu karşılayacaktır.
Kena: Bridge of Spirits DualSense yetenekleri

Kena: Bridge of Spirits, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik desteğine sahip olacak. Oyuncular kirişlerini geri çekerken, tetiğe karşı hafif bir gerilim baskısı hissedecekler. Ve sonuna kadar çekerseniz, parmağınızda artan gerginliği hissedeceksiniz. Oyuncular ayrıca saldırılarından kalkanına kadar Kena'nın tüm yeteneklerinden gelen dokunsal geri bildirimleri hissedecekler.

Henüz hiçbir şey doğrulanmazken, PlayStation Official Magazine UK, Josh ve Mike Grier ile DLC olasılığı hakkında konuştu. Josh, "bu oyuna giremeyeceğimiz ek ruhlar" potansiyeli olduğunu açıkladı, bu da yeni alanların dahil edildiğini görebileceğimiz anlamına gelebilir.

Kena: Bridge of Spirits, sıkı bir dövüş sistemi, ödüllendirici bir zorluk seviyesi, doğanın en güzel yanlarıyla dolu güzel bir dünya, ilham verici bir film müziği ve bir şirinlik unsuru da dahil olmak üzere, ortamın en sevdiğim yönlerinden bazılarını birleştirmeyi amaçlıyor. hepsini bir araya getirmek için.

Animasyonu modern bir Dreamworks filminden fırlamış gibi görünüyor ve Balili topluluk grubu Gamelan Çudamani ile koordineli olarak yapılan müzik şimdiden tüylerimi diken diken etti.