Horizon Zero Dawn'ın baş kahramanı Ygritte'ten esinlenilerek tasarlanmış

Horizon Zero Dawn'ın baş kahramanı Ygritte'ten esinlenilerek tasarlanmış

Sony'nin E3 2015'deki en büyük duyurularından biri olan Horizon Zero Dawn'ın baş kahramanının tasarımı Games of Thrones'daki Ygritte'ten esinlenilerek yapılmış.

Guerrilla Games stüdyolarında geliştirilen ve Sony'nin E3 2015 konferansında tanıtılan aksiyon RPG türündeki hayatta kalma oyunu Horizon Zero Dawn, E3 2015'in en orjinal yapımı seçilmişti. Gerek grafikleri, gerek atmosferi, gerekse işleyecek olan hikayesi de bu öldülü almasına oldukça müsaitti.

Horizon Zero Dawn'ı dillerde dolaştıran bir diğer yanı ise oyunun baş kahramanı Aloy oldu. Kahramanımız Aloy, bugüne kadar televizyon dünyasından tanıdığımız birçok karaktere benzetildi. Fakat Aloy'un ismini en sık Game of Thrones dizisindeki Ygritte karakteri ile birlikte duyduk. Bu iki karakter arasında bir benzerlik olmadığını söylemek imkansız.

Horizon: Zero Dawn’dan yeni bilgiler geldi

Oyunun yapımcıları GamesRadar'a bazı açıklamalarda bulundu. Yapımcılar böyle orjinal bir oyuna yine oyun kadar güçlü bir orjinal kahraman gerektiği fikrinden yola çıkarak Aloy'un tasarımını başlamışlar. Yapımcılar Aloy'un tasarımına başladığında onlara ilk yol gösteren karakter Terminator'deki Sarah Connor olmuş. Devamında Alien'daki Ripley'i incelemişler ve son karar olarak Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Ygritte karakterinden esinlenerek Horizon Zero Dawn'ın baş kahramanı Aloy'u tasarlamışlar.

Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn, 2016 yılında PlayStation 4 çıkış yapacak.