Horizon: Zero Dawn'dan yeni bilgiler geldi

Horizon: Zero Dawn'dan yeni bilgiler geldi

Killzone serisinin yapımcısı Guerrilla Games'in Sony'nin E3 fuarında tanıttığı yeni aksiyon macera oyunu Horizon: Zero Dawn ile ilgili yeni bilgiler geldi.

Bir çırpıda geçen E3 2015 fuarının en dikkat çeken oyunlarından biri hiç süphesiz Horizon: Zero Dawn idi. Killzone serisi ile adından sıkça söz ettiren ve Sony'nin bünyesinde oyunlarını geliştiren Guerrilla Games, yeni oyunu Horizon: Zero Dawn ile ilgili olarak yeni bilgiler paylaştı.

Guerrilla Games stüdyolarında geliştirilen Horizon: Zero Dawn oyununun sanat yönetmeni Jan-Bart van Beek, oyunda yer alan silah ve mermi çeşitleri ile çok farklı oynanış kombinasyonları oluşturabileceğimizi söyledi. Beek, sözlerinin devamında oyunu nasıl oynamamız gerektiğini öğrenme konusunda oyunun bize hiç yardım etmeyeceğini ve oyuncunun oyunu nasıl oynayacağını ve yaratıkları nasıl avlayacağını kendinin keşfetmesi gerektiğini söyledi. Oyunda yer alan robotların birbirleri ile olan ilişkisi ve oraya ne için nasıl geldikleri doğrudan oyuncuya anlatılmayacak, oyuncunun bunları kendinin keşfetmesi gerekecek.

Oyunun RPG sistemine de değinen Beek, oyun sürecinde deneyim puanları kazanabileceğimizi ve bu deneyim puanları ile perkler alabileceğimizi söyledi. Oyunun yayınlanan ilk videosunda gördüğümüz zamanı yavaşlatma özelliği karakterimizin sahip olacağı perklerden birisi. Oyun süresince kazandığınız deneyim puanları ile yeni özellikler edinebileceğiniz gibi doğada avcılık yaparak da yeni zırhlar ve yeni silahlar edinebilirsiniz.

Killzone’un yapımcılarından yeni oyun; Horizon: Zero Dawn

Guerrilla Games tarafından PlayStation 4 konsoluna özel olarak geliştirilen Horizon: Zero Dawn, 2016 yılında çıkış yapacak.