Horizon: Forbidden West Artık PS4'ten PS5'e Ücretsiz Yükseltme Sunuyor

Horizon: Forbidden West Artık PS4'ten PS5'e Ücretsiz Yükseltme Sunuyor

Sony, Horizon: Forbidden West için PlayStation 4'ten PlayStation 5'e ücretsiz yükseltileceğini doğruladı.

Yakın zamanda Sony, Horizon: Forbidden West için PlayStation 4'ten (PS4) PlayStation 5'e (PS5) yükseltme politikasını ayrıntılı olarak açıkladı. Oyunun Standart ve Özel sürümlerini yeni satın aldıysanız, PS5 yerine PS4'te aldıysanız yükseltme yapamazsınız. Bu durum toplumda büyük tepkiye neden oldu.

Konsol üreticisi şimdi bu kararı tersine çevirdi. Artık Horizon: Forbidden West'i satın alırsanız, PS4'ten PS5'e ücretsiz olarak yükseltebileceksiniz. Ancak, iyi haber burada bitmiyor. İleride, PS5 muadili için özel herhangi bir Sony birinci partinin PS4 sürümünden 10 ABD Doları karşılığında yükseltme yapabileceksiniz. Şirket tarafından yayınlanan açıklamayı aşağıdaki PlayStation Blog'dan okuyabilirsiniz.

Perşembe, Ufuk: Yasak Batı ve 18 Şubat 2022'de teslim etmek için çalışan muhteşem Guerrilla ekibinin bir kutlaması olacaktı. Ancak, ön sipariş başlangıcında onayladığımız tekliflerin hedefi kaçırdığı çok açık. Geçen yıl, Horizon: Forbidden West'i de içeren ücretsiz yükseltmeler sunma taahhüdünde bulunduk. Pandeminin derin etkisi Yasak Batı'yı başlangıçta öngördüğümüz lansman penceresinin dışına iterken, teklifimizin arkasında duracağız: Horizon: Forbidden West'i PS4'te satın alan oyuncular PS5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilecekler ... Ben de istiyorum Bugün, PlayStation birinci şahıs özel ... oyunlarının ... PS4'ten PS5'e 10 $ ... dijital yükseltme seçeneği sunacağını doğrulamak için. Bu, bir sonraki God of War ve Gran Turismo 7 ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan diğer tüm özel oyunlar için geçerli olacaktır.

Sony'nin bu kararı tersine çevirdiğini görmek harika, ancak şirket geçen yıl ücretsiz yükseltme sözü verdiği için oldukça merak ediliyor. Bu, Microsoft'un Xbox One ve Xbox Series X|S oyunlarıyla ilgili politikasına aykırıdır. Xbox platformlarında, konsolunuza bağlı olarak size otomatik olarak en iyi sürümü veren Smart Delivery adlı bir özellik vardır. Birinci taraf Microsoft oyunları için 10 ABD doları yükseltme ücreti yoktur.